MESAJLAR
Giriş Tarihi : 28-10-2020 11:42   Güncelleme : 28-10-2020 11:42

Kaymakam BAŞARAN'dan Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı..

Kaymakam BAŞARAN'dan Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı..

 

Anamur Kaymakamı Mehmet Nuri BAŞARAN, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebeti ile bir Kutlama mesajı yayımladı.

 

Kaymakam BAŞARAN Mesajında şu ifadelere yer verdi;

 

Esareti kabullenmemiş, inandığı ülküler etrafında hür iradesi ile Cumhuriyeti bizlere armağan etmiş atalarımızın büyük hatırasına olan inancımız ve derin bağlılığımızla, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97. Yıldönümünde Cumhuriyet Bayramımızı millet olarak büyük bir coşku, mutluluk, onur ve gurur içerisinde kutluyoruz.

 

Mustafa Kemal Atatürk milletiyle birlikte başlattığı Kurtuluş Savaşını destansı bir zafere dönüştürdü ve Türk Milletinin esir edilemeyeceğini bütün dünyaya bir kez daha gösterdi.

 

Kurtuluş Savaşı sonucunda 29 Ekim 1923 günü ilan edilen Cumhuriyetimizi, her zaman koruduk ve sonsuza kadar korumaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimize birlik ve beraberlik içinde, asırlardır sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuyla sahip çıkmak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için kararlılık ve azimle çalışmak en önemli görevimizdir.

 

Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için canlarını feda eden şehitlerimizi asla unutmayacağız.

 

Cumhuriyetin kuruluşunun yıl dönümünü yaşadığımız bu tarihi gün, bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 97’ncı yıldönümünü kutluyor, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutlayarak, sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum.

 

         Mehmet Nuri BAŞARAN

            Anamur Kaymakamı

 

AdminAdmin