SİYASET
Giriş Tarihi : 29-10-2020 16:22   Güncelleme : 29-10-2020 16:22

CHP'de Basın Toplantısı..

CHP'de Basın Toplantısı..

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır Anamur’a gelerek yangın bölgelerinde incelemelerde bulundu.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Anamur’un 4 mahallesinde önceki gün eş zamanlı gerçekleşen yangın nedeni ile zarar gören vatandaşları İlçe başkanı Durmuş Deniz ve İlçe yöneticileri ile birlikte ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP il Yönetim Kurulu Üyesi seyfettin Ankay, CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz, CHP Bozyazı İlçe Başkanı Baykal Arıdeniz, ilçe yöneticileri ve Partililerin katılımı ile, CHP Anamur İlçe Binasında düzenlenen Basın toplantısında Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz, Yangın Bölgesindeki vatndaşar bir kez daha geçmiş osun diyerek, her kesin Cumhuriyet Bayramını kutladı.

 

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır basın toplantısında yaptığı konuşmasında, yangın bölgesinde gerçekleştirdikleri tespit çalışmasından bahsetti.

 

Oradaki vatandaşların nasıl zor durumda kaldığını ve devletten yardım beklediğinin altını çizen vekil Başarır, “Oradaki vatandaşımız kerpiç evlerde, ahşap yapılarda hayata tutunmaya çalışıyorlar. Onları bu zorluğa mahkum eden, ilkel malzemelerle 40 yıl önceye ait çürümüş elektrik malzemeleri ile elektrik telleri ile  o halka hizmet veriyor..!

 

BununHesabını Soracağım..!

 

Şimdi soruyorum o yanan ağaçların, zeytin ağaçlarının, meyve ağaçlarının, muzun, çileğin, o  tarihi evlerin hesabını kim verecek, 4’ncü kez bu yangınçıkmış, 4 kez vatandaşlar, Kaymakama, muhtara, Enerjisa’ya söylemişler, kulak asmamışlar..! eğer biz hala Anamur’da, Gülnar’da Devlet Malzeme Ofisinin artıklarını kullanıyorsak yazık..! Bunun hesabını soracağım…!  Kaymakamından, Valisinden, Bakanına kadar herkesten bunun hesabını soracağım. Bu olayı meclise taşıyacağım ve takipçisi olacağım.” Diye konuştu.

 

Orada mağduriyet yaşamış vatandaşlarımızı direkt olarak Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımızla canlı görüntülü olarak arayarak görüştürdüklerini belirten vekil Başarır, büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Vahap Seçer, o bölgenin ihtiyaçlarını en kısa zamanda gidereceklerini ve mağduriyeti ortadan kaldıracaklarına dair söz verdiğini söyledi. Başarır; “siz yakarsınız biz yaparız..!” ifadesini kullandı.

 

2023’te İktidarız..!

 

2023 yılında Cumhuriyet’in 100’ncü yılını kutlayacağız diyen vekil Başarır, 2023 yılında bildiğiniz üzere genel seçim var. Biz 2023 yılından iktidar olacak ve Cumhuriyetin 100’ncü yılında iki bayramı birlikte kutlayacağız. Yeterki buna inanın sahada durmadan, yorulmadan, dinlenmeden çalışalım. Büyük hedefler çok çalışma ile olur.” dedi.

 

CHP’li Emeki öğretmen Nejdet Ünal’ın söz alarak, biz önce öz eleştiri yapmamız gerekiyor. Mevcut iktidarı sandığa gömerek İktidar olmak için CHP olarak biz ne yapıyoruz.? Ne gibi planlarımız var?, ne gibi çözüm önerilerimiz var?, biz CHP olarak itkidar olabilecek miyiz? Buna inanıyormusunuz? Demesi üzerine gergin anlar yaşandı.

 

Vekil Başarır, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidar olabilecek mi ? demek hakaret sayılır. Ben ve milletvekili arkadaşlarım il ve ilçe teşkilatlarımızla birlikte sürekli sahadayız. Ne kendimize ne ailemize zaman ayırmadan, ailemizle birlikte bir yemek bile yiyemeden sahada durmadan, yorulmadan çalışıyoruz. Genel Başkanımızda, genel Merkezimiz de hep birlikte çalışıyoruz. Daha dün yerel seçimlerde büyükşehirler bizim dediğimde bazıları hayal gördüğümüzü söylemişlerdi. Ne oldu? Büyükşehirleri kazandık.   2023 seçimlerinde de iktidar olacağız bundan hiç kimsenin endişesi olmasın” dedi.

 

HABERİN VİDEOSUNU İZLEYEBİLİRSİNİZ..!