GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-10-2020 16:33   Güncelleme : 30-10-2020 16:33

Anamur'dan Diyarbakır Annelerine Ziyaret..

Anamur'dan Diyarbakır Annelerine Ziyaret..

Anamur'dan Diyarbakır Annelerine ziyaret..

 

Anamur’dan, “Diyarbakır Annelerine” destek olmak, Anamur halkının yanlarında olduğunu göstermek adına, Anamur’un sembolik tarım ürünü olan “Anamur Muzu” ile birlikte,  Anamur Kaymakamlığı ve Sivil Toplum Kuruluşlarınca (Anamur Belediyesi, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası, Anamur Ziraat Odası, Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Anamur Yaş Sebze Meyve Komisyoncuları Derneği) oluşturulan heyet Diyarbakır Annelerini ziyaret etti.

 

Anamur Kaymakamı Mehmet Nuri BAŞARAN  ‘‘Anamurlular olarak bir yılı aşkın bir süredir evlat nöbeti bekleyen ve "Diyarbakır Anneleri " olarak isimlendirilen "Bölücü Terör Örgütü" mağduru annelerin bu haklı eylemlerini  ve direnişlerini yürekten destekliyor ve her zaman yanlarında olduğumuzu ifade ediyoruz. Bu desteğimizin bir yansıması olarak evlat hasreti çeken kardeşlerimize İlçemizin adıyla markalaşan "Anamur muzu" gönderiyoruz. Tutulan bu nöbetlerin ve verilen emeklerin karşılığının alınması, evlat hasreti çeken anaların evlatlarına kavuşması ve artık anaların ağlamaması en büyük temennimizdir.

 

Bu etkinliğimize desteğini esirgemeyen Anamur Belediyesine, Anamur Ticaret ve Sanayi Odasına, Anamur Ziraat Odasına, Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odasına ve Anamur Yaş Sebze Meyve Komisyoncuları Derneğine teşekkürlerimi ifade ediyorum. ’’şeklinde beyanda bulundu.