GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2020 09:27   Güncelleme : 09-11-2020 09:27

Başkan KILINÇ'ın 10 Kasım Mesajı..

Başkan KILINÇ'ın 10 Kasım Mesajı..

 

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 82. ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Atatürk’ün, tüm dünya tarafından kabul edilen büyük bir lider olduğunu belirten Başkan Kılınç:‘’ Cumhuriyetimizin kurucusu, ülkemizi ve milletimizi manda ve himayeden, esaretten ve emperyalizmden kurtaran ve Anadolu’nun Türk yurdu olduğunu bütün dünyaya ilan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 82. yıl dönümünde rahmet, minnet ve hasretle anıyorum.

 

Onun yokluk ve yoksulluk içerisinde kurduğu bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti Devletini, gösterdiği hedefi ve gelecekte hayal ettiği Türkiye’yi aydınlık ve müreffeh yarınlara taşımak ve çocuklarımıza emanet etmek için daha çok çalışmalı ve hepimiz bu milletin bir ferdi olarak üzerimize düşeni  layıkıyla yerine getirmeliyiz.

 

Tüm dünya emin olsun ki; bizler onun emanetine sahip çıkarak, Türk milletinin binlerce yıllık töresine sırtımızı dönmeden ancak çağın gereksinimlerini yerine getirerek büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ebediyete kadar koruyacağız.

 

Birkez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 82. yıl dönümünde rahmetle anıyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.’’ dedi.