GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-11-2020 09:08   Güncelleme : 18-11-2020 09:08

Coronavirüse Karşı Yeni Tedbirler şöyle..

Coronavirüse Karşı Yeni Tedbirler şöyle..

 

Koronavirüs Yasaklarını Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı...

 

Koronavirüs tedbirleri ve yasaklar: Kafeler, restoranlar, berberler, sokağa çıkma yasağı!

 

Kabine toplantısı sonrası gelen son dakika haberlerine göre yeni tedbirler ve kısıtlamalar uygulanacak. 81 ilde hafta sonu sokağa çıkma yasağı, kuaför ve berber çalışma saatleri düzenlemesi, restoranların oturarak hizmete kapatılması, 20 yaş altı sokağa çıkma kısıtlaması, lokantalar, kafeler için düzenlemeler gibi birçok tedbir uygulanacak. Ayrıca okullar ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim olacak mı gibi sorular da yanıt bulmuş oldu. Peki, Başkan Erdoğan yeni yasaklar hakkında ne gibi bilgiler verdi? İşte, yeni koronavirüs tedbirleri ve getirilen yasaklar ile sokağa çıkma yasağı saatleri.

 

Yeni tedbirler ve kısıtlamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Kabine toplantısı sonrası yapılan son dakika açıklamalara göre yeni tedbir kararları, İçişleri Bakanlığı genelgesinin yayımlanması ile uygulamaya sokulacak. Peki, Başkan Erdoğan'ın açıklamalarına göre yeni corona virüs tedbirleri neler oldu? Tüm şehirlerde belirli saatler arasında hafta sonu sokağa çıkma yasağı, kuaför ve berber çalışma saatleri için yeni sınırlandırma, restoranların sadece paket servise açık olması, 20 yaş altı sokağa çıkma kısıtlaması ve sinemaların kapatılması gibi birçok alanda farklı düzenlemeler yapıldı. Ayrıca, lokantalar, kafeler ve okulların açılacağı tarih hakkında da yeni açıklamalar yapıldı. İşte, madde madde, uygulamaya alınacak tedbirler...

 

Başlıca Yeni tedbirler şöyle:

- Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 arası dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

- Ara tatilde olan okullardaki eğitim-öğretim, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek.

- Kıraathanelerin faaliyetlerine bir süre ara verilecek.

- 65 yaş üstü için uygulanan sokağa çıkma uygulaması 20 yaş altına da uygulanacak

- AVM’ler, restoranlar, berber ve kuaförler saat 10.00 ila 20.00 arası sınırlanacak

- Sinemalar yıl sonuna kadar kapatılacak

- Restoranlarda sadece paket uygulamasına getirilecek

Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanacak

- Şehirlerimizin ana cadde ve meydanlarındaki sigara içme yasağı sürecek