MESAJLAR
Giriş Tarihi : 24-11-2020 10:40   Güncelleme : 24-11-2020 10:40

Başkan Gümüş'ten Öğretmenler Günü Mesajı..

Başkan Gümüş'ten Öğretmenler Günü Mesajı..

 

Anamur-Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş,24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

 

Başkan Gümüş’ün yazılı mesajında şu ifadeler yer aldı;

 

Bu memlekette en büyük sorun, hukuk sorunu değildir..! Ekonomik sorun değildir..! iç ve dış politika sorunu değildir, terör sorunu, bir başka ifadeyle dahili ve harici bedbahlar sorunu değildir…!  Bu ülkede en büyük sorun Eğitim sorunudur…!

 

Eğitim sorununu çözersek , Eğitilmiş Öğretmen, Eğitilmiş Siyasetci yetiştirir. Eğitilmiş öğretmen, eğitilmiş bürokrat, amir, memur yetiştirir. Eğitilmiş öğretmen, eğitilmiş çiftçi, ziraatçı yetiştirir. Eğitilmiş Öğretmen, Eğitilmiş Doktor, Hemşire, Eczacı yetiştirir. Eğitilmiş Öğretmen, Eğitilmiş Vali, Kaymakam, Hukukçu yetiştirir vs. Sonuç olarak  bu vatanın bütün sorunları ve bu sorunların çözümleri eğitimcilerin elindedir.

 

Kısaca eğitilmiş eğitimciler, vahşi kapitalizmin değirmenine su taşımayan birey yetiştirir.

 

Bu vesile ile  Sevgili Öğretmenlerimiz; Eğer evlatlarımız, sizleri kendilerine ve ihtiyaçlarına, gösterdiğiniz ilgi, rahat ve saygılı davranışlarınızla, hatırlayacaksa, sizler kendiniz, mesleğiniz ve öğrencileriniz için, pozitif değer yaratmışsınızdır.

 

Evlatlarımızı gerçekten ve çok yönlü tanıyınız.

 

Her öğrencinin mutlaka olumlu özellikleri vardır. Performans ve davranışlarından hiç memnun olmadığınız öğrencilerinizin bile olumlu özelliklerini not alınız. Not aldığınız tüm olumlu özellikler öğrencilerinizin kişilik gelişimini de olumlu yönde etkileyecektir.

 

Evlatlarımızın hayatının gidişatını değiştirmek ve hayatlarını kurtarmak istiyor muyuz ?

 

Hayatlarının akışını olumlu yöne çevirmek, gerçekten bir hayat kurtarmak siz değerli öğretmenlerimize hangi duyguları yaşatır ?

 

İnanın sizler bu fırsata sahip insanlarsınız.

 

Sizlere bu fırsatı mesleğiniz sunmaktadır.

 

Her öğrenci, kendine verilen değerin arttığını gördüğü oranda, muazzam farklılıklar ortaya çıkaracaktır.

 

Yine kendi öz benliği, kişilik gelişimi, ve değerlerinin artışı ile bu farkın etkisi inanın ömür boyu devam edecektir. İşte hayat kurtarmak budur.

 

Bunun için her öğrenciye eşit zaman ayırmanız yetecektir.

 

Bu zaman ayırmanız, sizin açınızdan cesaret gerektirebilir. Fakat bu cesaretin ödülü bir hayat kurtarmaktır.

 

Öğretmen emeğini çalmanın,  çocuklarında hayalini çalmak olduğunu da bilen nesil olarak.

 

Milli Egitim Bakanımız Ziya Selçuk hocamızın beyinlerimizde iz bırakan sözü "Bakan Değil, Gören Olacağım" düsturu prensibiniz olsun diyor.

 

Bu vesile ile  başta, Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere  siz değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü Kutluyorum.

 

Ahmet Şeref GÜMÜŞ

Anamur-Bozyazı Ziraat Odası Başkanı