GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-12-2020 09:46   Güncelleme : 03-12-2020 09:46

Ziraat Odasından Üreticiye Çağrı..

Ziraat Odasından Üreticiye Çağrı..

 

Anamur-Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş iç işleri Bakanlığı yeni koronavirüs tedbirleri Genelgesi gereği, çiftçileri uyardı.

 

Başkan Gümüş, yaptığı yazılı açıklamada çiftçilere şu şekilde çağrıda bulundu;

 

SAYGI DEĞER ÜRETİCİLERİMİZ

 

Dünyayı ve ülkemizi tehdit eden Covid 19 "koronavirüs" salgını ile toplum olarak bilmekteyiz ki, hepimizin başı dertte korona virüsle mücadelemiz hem bireysel hem de tolumsal olmalı. Bizler Vatandaşlık görevi bilip  hep birlikte korona virüse karşı seferberlik ilan etmeliyiz. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Bakanlığımızın ve ilçe Kaymakamlığımızın almış olduğu tedbirler harfiyen uymalıyız. Keşke tedbiri alsaydık demeden önce, acı kayıplar vermeden önce , yakınlarınızı ve sevdiklerimizi bir bir kaybetmeden önce gerekli tedbirleri almak zorundayız. İnsan hayatındaki keşkelerin hiçbir işe yaramadığını hepimiz acı tecrübelerle çok iyi biliyoruz.

     

     Değerli üreticilerimiz.

 

Korona virüs salgınından dolayı üretim, tedarik, lojistik, sağlık, tarım ve orman gibi genelgede yer alan sektörler kısıtlamanın dışındadır. Tarımla uğraşan üreticilerimiz lütfen tarımsal belgelerini yanlarında bulundursunlar. Korona virüs tedbirleri ile ilgili Tarımsal üretimdeki sorunlarımızı Anamur-Bozyazı Ziraat Odamız başkanlığından bilgi alabiliriz. Üreticilerimiz olarak Güvenlik güçlerimizin denetimlerine yardımcı olunacağına kanaatimiz ve güvenimiz tamdır. Bakanlığımızın ve ilçe kaymakamlığımızın almış olduğu tedbirlere uymazsak daha ağır tedbirlerle karşı karşıya kalabiliriz...

Unutmayın: Kurallara uymak Vatandaşlık görevidir.

   

               AHMET ŞEREF GÜMÜŞ

ANAMUR-BOZYAZI ZİRAAT ODASI BAŞKAN

           

AdminAdmin