GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-12-2020 14:36   Güncelleme : 23-12-2020 14:36

Anamur'da Tedbirlere Uymayanlar Cezaya Maruz Kaldı..

Anamur'da Tedbirlere Uymayanlar Cezaya Maruz Kaldı..

 

Anamur’da Sokağa Çıkma Kısıtlaması Denetlendi.

 

İlçemiz Kaymakamı Sayın Mehmet Nuri BAŞARAN başkanlığında Emniyet Müdürü Ömer Engin GENÇ, Jandarma Komutanı Savaş CİNGÖZ, polis ekipleri ve bekçiler ile  denetim gerçekleştirildi. 

 

COVID-19 salgın hastalığı kapsamında 21.00-05.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan vatandaşlar için gerçekleştirilen saha denetimleri ile belirtilen saat kısıtlamasına, maske, mesafe ve hijyen kısıtlamalarına uymayan vatandaşlar hakkında idari para cezası uygulandı.

 

Vatandaşlara maske, mesafe ve temizlik konularında bilgilendirilmeler ve gerekli uyarılar yapıldı.

 

Kaymakamımız Sayın Mehmet Nuri BAŞARAN, denetimlerle ilgili yaptığı açıklamada, İlçemizde vatandaşlarımız genel olarak kurallara uyuyor, kurallara uymayan vatandaşlarımıza da kanuni yaptırımlar uygulamak zorundayız. Bu salgından bir an önce kurtulmamız için herkesin belirtilen kurallara harfiyen riayet etmesi gerekiyor. Aksi takdirde sadece kendi sağlığını değil kurallara uyan masum insanların sağlığını da tehlikeye atmış oluyor. Bizim de buna inisiyatif gösterme şansımız yok. Unutmayalım duyarlılığımız sağlığımız olacak…!” dedi.