GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-12-2020 11:36   Güncelleme : 29-12-2020 11:36

Anamur Şehir Stadyumu Baştan Aşağı Yenileniyor..

Anamur Şehir Stadyumu Baştan Aşağı Yenileniyor..

 

Anamur Şehir Stadyumu ve Spor Salonunda başlayan tadilat ile , 6 ay kadar önce Anamur Şehir Stadının tribün üstü kapanmış dış cephesi boyanmıştı. Yaklaşık 600.000₺ ye mal olan bu yatırımdan sonra şimdi de, Kapalı Spor Salonun dış cephesi dahil tadilata girdi.

 

İç ve dış cephe boyaları yapılıyor, musluklar, soyunma odalarındaki duşlar, eskimiş lavabolar değiştiriliyor. Şehir stadındaki seyirci lavaboları, muslukları yenilendi, yerler daha önce mozaik iken, fayans kaplandı. 1985 yılından kalan eskimiş elektrik tesisatı yenilendi.

 

Ak Parti Anamur İlçe Başkanı M.Feyzullah Yılmaz’ın konu ile ilgili yaptığı açıklama şöyle;   “Şu anda

Anamur Belediye Spor’un kullandığı depo yeniden düzenlenip, asma tavan, dolapları yapılarak Anamur’un hizmetine sunulacak.

 

 Ayrıca memurların kullandığı eskimiş masa, dolap ve sandalyeler değişecek Anamur Şehir Stadyumu ve Spor Salonunda başlayan tadilat ile , 6 ay kadar önce Anamur Şehir Stadının tribün üstü kapanmış dış cephesi boyanmıştı. Yaklaşık 600.000₺ ye malolan bu yatırımdan sonra şimdi de, Kapalı Spor Salonun dış cephesi dahil tadilata girmiştir, İç ve dış cephe boyaları yapılıyor, musluklar, soyunma odalarındaki duşlar, eskimiş lavabolar değiştiriliyor. Şehir stadındaki seyirci lavaboları, muslukları yenilendi, yerler daha önce mozayik iken, fayans döşendi. 1985 yılından kalan eskimiş elektrik tesisatı yeniden çekilecek, Şu anda Anamur Belediye Spor’un kullandığı depo yeniden düzenlenip, asma tavan, dolap yapılıp Anamur’un hizmetine sunulacaktır. Ayrıca memurların kullandığı eskimiş masa, dolap ve sandalyeler değişecek.

 

Ayrıca Anamur’lu futbol severlere bir müjde daha vermek isterim ki, Sayın Bakanımız Lütfi ELVAN’ın destekleriyle, 6 milyon lira harcanarak 1985 yılından beri bakıma girmemiş saha zemini yaz aylarında bakıma alınarak, şu anki mevcut zemin kaldırılacak, yerine drenajlı, yağmurlu havada su biriktirmeyen bir çim saha yapılacak, misafir takım için karşı cepheye 250 kişilik betonarme tribün yapılacak. Ve  siz değerli Anamur’lu hemşerilerimizin de kullanımına açılacak şekilde, sahanın etrafındaki şimdiki toprak koşu pisti, tartan pist olarak yapılacak ve isteyen vatandaşlarımız burada yürüyüşünü yapabilecekler. Bu koşu-yürüyüş pisti akşamları da yürünebilmesi için ışıklandırılacaktır.

 

Şimdiden Yapılacak olan bu Hizmetler Anamur’umuza hayırlı olsun.”