GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-01-2021 15:40   Güncelleme : 12-01-2021 15:40

TOBB'nden Anamur'lu Öğrencilere 55 Tablet..

TOBB'nden Anamur'lu Öğrencilere 55 Tablet..

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası, ihtiyaç sahibi öğrencilerin uzaktan eğitime erişebilmeleri için 55 tablet bağışında bulundu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına tahsis edilen tabletler İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim  edildi.

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda yapılan teslimat törenine, Anamur Kaymakamı Mehmet Nuri Başaran, Garnizon KomutanıAlbay Taner Tükel Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Ünal,  Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Torunoğlu, Meclis Başkanı Mehmet Yılmaz, Anamur İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Alp ASLAN, Bozyazı Milli Eğitim Müdürü Aziz Gedik, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Törende konuşan Anamur Ticaret ve Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Torunoğlu, TOBB  Başkanı Hisar  Hisarcıklıoğlu’nun ,sosyal  projelere öncülük  ettiğini  belirterek, geçmiş  yıllarda  köy okullarının fiziki  koşullarının  iyileştirilmesine  ve  eğitime   verdiği  destek için teşekkür  etti.

Torunoğlu;  Hediye ettikleri tabletlerle uzaktan eğitim için gerekli ekipmanı bulunmayan öğrencilerin dezavantajlarının giderilmesine ve bu yöndeki ihtiyaçlarının karşılanmasına Türkiye Odalar Borsalar Birliğimizin öncülüğünde katkıda bulunmak istediklerini söyledi.

Amaçlarının tableti olmadığından derslerini takip edemeyen, arkadaşlarından geri kalan öğrencilere destek olmak olduğunu aktaran ANTSO Yönetim  Kurulu  Başkanı Ferudun Torunoğlu, "Yeni nesillerin bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlayacak, onların eğitimlerine katkıda bulunacak. Temennimiz pandeminin bir an önce sona ermesi ve yüz yüze eğitimin en kısa sürede başlamasıdır." dedi.

 

Anamur Kaymakamı   Mehmet Nuri Başaran  ise, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tablet bilgisayar ihtiyacı olan öğrencilere tablet bilgisayar dağıtımı devam ettiğini  belirterek;  Türkiye  Odalar ve  Borsalar  Birliğine, Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun şahsında tüm Sanayici ve İş Adamlarına    eğitime  desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

Anamur Belediye Başkanı  Hidayet  Kılınç  ise,  Belediye olarak   ihtiyaç sahibi öğrencilere   tablet  desteğinde  bulunduklarını  belirterek;”  Kişisel olarak  da, Sivil Toplum  Kuruluşlarımızda da   destek  alarak  ihtiyaç sahibi  öğrencilere  tablet  hediye ettik. Ancak  bunu  alenileştirmeden  yaptık. Pandemi nedeniyle Eğitim konusunda yeni kazanımlar yeni tecrübeler edindik.  Buda uzaktan eğitimin olabileceğini bizlere gösterdi. Diyen Başkan Kılınç, Ticaret Odası olarak  sizlere de  çocuklarımız  adına teşekkür ediyorum .” Diye konuştu.

 

Garnizon Komutanı  Taner  Tükel,  eğitimin önemine  dikkat çekerek, Pandemi  nedeniyle  uzaktan eğitim alan, ilçedeki    ihtiyaç sahibi öğrencilerin    bir kısmına  verilecek  olan  tabletlerin, onların geleceğine  ışık tutacağını belirterek,  Torunoğlu’nun  şahsında    emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Ünal da , öğrencilerin eğitimine  katkıda bulunmanın önemine  vurgu yaparak,  yardımlaşma ve  dayanışmanın  her alanda  önemli  olduğunu belirtti.

 

Anamur  Ticaret Odası Meclis  Başkanı  Mehmet Yılmaz yaptığı konuşmada  TOBB’un  bir çok sosyal projeye   destek verdiğini  yada paydaşlarından  olduğunu  ifade ederek, “kendi imkanlarıyla tablet, bilgisayar ve benzeri ihtiyaçlarını karşılayamayan öğrenciler bulunduğuna işaret ederek, "Bu öğrencilerimizin elinden tutmamız gerekiyor. Bu çerçevede gerek Türkiye Odalar Birliği Başkanlığımız gerekse Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ferudun  Torunoğlu’na anlamlı katkısı teşekkür ediyorum." diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Kaymakam Mehmet Nuri Başaran,  Garnizon Komutanı Taner Tükel,  Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ve Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Ünal, ANTSO Meclis Başkanı Mehmet Yılmaz ve Meclis Üyelerinin katılımı ile Milli Eğitim Müdür vekili Alp Aslan’la protokol imzalandı.

 

Odanın   bağışladığı  tabletler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi öğrencilere dağılması için Eğitim Bilişim Ağı (EBA) uyumlu 55 tabletin,  15’i  Bozyazı  ilçesinde 40’ı ise  Anamur’da  verilecek.