GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-01-2021 09:31   Güncelleme : 14-01-2021 09:31

Başkan Kıınç Yayla Yolu üzerindeki Çöpleri Temizletti...

Başkan Kıınç Yayla Yolu üzerindeki Çöpleri Temizletti...

 

 

Anamur Belediyesi  Temizlik İşleri Müdürlüğü  Ekipleri  Kaş Yaylası’nda yol kenarına rüzgarla gelen çöpleri temizlemeye devam ediyor.

 

Anamur’un çöpleri uzun yıllardır Kaş Yaylasına dökülüyordu. Kaş yaylasında çöp dökme alanı olarak kullanılan bölgenin Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edilerek, çöplerin taşımalı olarak Silifke’ye nakli ve orada ayrıştırılmaya başlandı. Bu güzel haberi daha önce siz değerli okuyucularımızla paylaşmıştık. Ancak aradan geçen onca zamana rağmen eski çöp dökme yeri ıslah edilemedi. Bu nedenle orada bulunan poşet, kağıt vb. atılar rüzgarla yayla yolu kenarına inmeye devam ediyor.

 

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, vatandaştan gelen taleplerle harekete geçerek zaman zaman aralıklar  halinde Temizlik İşleri Müdürlüğü  Ekiplerine Yayla yoluna üzerine rüzgara inen çöpleri temizletiyor.

 

Başkan KILINÇ, Normalde Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan bu bölgenin temizlenmesini ve bu çirkin görüntünün ortadan kalmasını vatandaş bizden talep ediyor. Bizde elimizden geldiğince Büyükşehir’in görevi demiyor, vatandaşımızın sesine kulak veriyor ve temizletiyoruz. Anamur bizim, vatandaşın derdi derdimiz, isteği isteğimizdir…!  24 saat vatandaşımızın emrindeyiz, vatandaşımıza bir telefon kadar yakınız. Gönlüm, kapım, telefonum 7gün 24saat kıymetli hemşehrilerime açık.” Dedi.