GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-02-2021 14:23   Güncelleme : 04-02-2021 14:23

Başkan Kılınç Sınava Giren Ustaları Ziyaret Etti..

Başkan Kılınç Sınava Giren Ustaları Ziyaret Etti..

Anamur Belediyesi-MEYEM işbirliğinde gerçekleştirilen protokol ile çeşitli meslek dallarında çalışan ustalara Mesleki Yeterlilik Belgesi veriliyor.

 

İstihdama destek olmak ve nitelikli iş gücünü arttırmak amacıyla alçı sıva, alçı levha, boyacı, sıvacı, duvarcı, ısı yalıtım seramik ustası ve inşaat işçisi meslek dallarında çalışan ustaların, Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olabilmeleri için Anamur Belediyesi ile Mesleki Yeterlilik Kurumu Belgelendirme Kurumu arasında imzalanan

protokol neticesinde, eğitimi tamamlayan 200’ün üzerinde usta sınava tabi tutuluyor.

 

Başkan Kılınç Sınava Giren Ustaları Ziyaret Etti.

 

Anamur Belediyesi Şehit Şükrü Ünlü Pazaryerinde gerçekleştirilen uygulama alanını Belediye Şirketi Müdürü Aziz Özinal ve MEYEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Özipek ile birlikte ziyaret eden Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç sınava giren ustalara başarılar diledi. Mesleki yeterlilik belgesinin nitelikli iş gücünün artmasında büyük önemi olduğuna işaret eden Başkan Kılınç: ‘’ MEYEM ile gerçekleştirdiğimiz protokol sayesinde çeşitli meslek gruplarında faaliyet gösteren 200’ün üzerinde ustamıza oluşturduğumuz uygulama alanında sınav yapıyoruz. Sınavda başarılı olan arkadaşlarımıza belgelerini vererek nitelikli iş gücünün artmasına katkıda bulunacağız.’’ dedi.

 

Başkan Kılınç Anamur Belediyesi’ne kursa katılmak ve eğitim görmek için başvuruda bulunanlardan herhangi bir ücret talep edilmediğini, Mesleki Yeterlilik Belgesi’nin tamamen ücretsiz olduğunu belirtti.