GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-02-2021 13:46   Güncelleme : 15-02-2021 13:46

Anamur’da Hafta Sonu Covid-19 Tedbirleri Denetimi Yapıldı..

Anamur’da Hafta Sonu Covid-19 Tedbirleri Denetimi Yapıldı..

 

İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda,

Anamur'da Denetimlerde Kurallara Uymayanlara Ceza Yağdı

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan 13­14 Şubat 2021 tarihlerinde Anamur Kaymakamlığı koordinasyonunda ve Yazı İşleri Müdürü Gülfizar Çandır’ın refakati ile “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” mottosu ile yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması denetimi gerçekleştirildi.

Denetimlerde, sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulan kişilerin muafiyet gereklerine uygun hareket edip etmedikleri, sokağa çıkma kısıtlaması süresince kapalı olması gereken işyerlerinin bu zorunluluğa riayet edip etmedikleri, sokağa çıkma kısıtlaması süresince belirli saatler içerisinde faaliyette bulunması gereken işyerlerinde çalışma sürelerine riayet edilip edilmediği, bu işyerlerinde salgınla mücadele tedbirlerine uyulup uyulmadığının denetimi yapıldı.

Ayrıca Denetim faaliyetlerinin sokağa çıkma kısıtlaması süresince vatandaşların yoğun olarak bulunabileceği şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, otogarlar, ana caddeler, park ve bahçeler, sahil bantları gibi alanlar denetlendi.

 İlçemizde gerçekleşen denetime Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Gülfizar Çandır, kolluk kuvvetleri ve denetim komisyonu üyelerinin katılımıyla denetim gerçekleştirildi.

Yapılan denetimlerde genelgeye uymayanlara idari yaptırım ve para cezası uygulandı.