SİYASET
Giriş Tarihi : 25-02-2021 14:09   Güncelleme : 25-02-2021 14:09

Anamur Esnafının Sorunları Ortaya Çıktı..

Anamur Esnafının Sorunları Ortaya Çıktı..

 

Mersin ili Anamur İlçesi İYİ Parti İlçe Teşkilatı, Kadın Kolları Başkan ve yöneticileri ile birlikte cadde cadde, sokak sokak gezerek esnafları ziyaret etmeye sorunlarını dinlemeye, taleplerini almaya devam ediyor. Not edilen ortak sorunlar bölge milletvekillerine ve genel merkeze iletilerek çözüm bekleniyor.

 

Bu gün yine Anamur’da Sultan Alaaddin caddesi esnaflarını ziyaret eden İyi Partililer, esnafların sorunlarını dinledi.

 

Esnafın ortak sorununun ekonomi olduğunu belirten İyi Parti Anamur İlçe Başkan Yardımcısı Saih Kutlu, şunları kaydetti; “Ziyaret ettiğimiz esnaflarımızın genel sorunu ekonomi..! caddenin tek yön yapılması ve Pandemi nedeniyle esnaf daha da zora girdiğini ifade ediyor. Özellikle esnafımızın bize ilettiği sorunlar arasında En çok vurgulananları şöye;

 

*Caddenin tek yön yapılması nedeniyle müşterinin aracını park ederek alışveriş yapamaması,

*Lokanta tarzı iş yerlerinin paket servis uygulamasından sinek avladığı,

*Büyük AVM’lerin şehir merkezinde olması ve mahalle esnafının satacağı ürünleri de  bünyesinde bulundurması,

* Yine ziyaret ettiğimiz kaç tane Veteriner Hekimlerimizin covid-19 aşısı sıralamasında sağlık çalışanı kapsamına alınmamalarından duydukları rahatsızlıklar var.

Biz bütün bu sorunları not ederek genel merkezimize kadar ulaştırıp, çözüm istiyoruz.  Ziyaretlerimiz her gün farklı bir caddede devam edecek. İYİ ailesi olarak, Esnaflarımıza hayırlı işler bol kazançlar diliyoruz.