GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-02-2021 17:21   Güncelleme : 25-02-2021 17:21

Üreticinin Hak Arayışı İzin Engeline Takıldı..

Üreticinin Hak Arayışı İzin Engeline Takıldı..

 

Anamur ve Bozyazı’lı üreticilerin Hazine arazilerinin kiralanması ile ilgili çıkartılan tasarı  ile hak ihlali yaşayacakları iddiası ile eylem yapmak istediler. Eylem izin engeline takıldı.

16/09/2020 Tarih ve 31246 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Hazine arazilerinin kiralanması konusunda hak mağduriyeti olacağı iddiası ile Bozyazı Gözsüzce mahallesinde mahalle Anamur-Bozyazı Ziraat Odaları Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, Mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş toplanarak, hak mağduriyeti olan arazilere doğru yürüyüş ve Basın açıklaması yapmak istediler.

 

İzinsiz gösteri yapıldığı iddiası ile jandarma ekipleri tarafından yürüyüşe izin verilmezken, Mersin Valiliğince izin verilen meydanda sadece basın açıklama yapabilecekleri söylenerek kalabalık dağıtıldı. Bozyazı Cumhuriyet Meydanına intikal eden üreticilere burada da Polis izin vermedi.

 

Toplanan vatandaşlar, kiraya verilecek olan hazine arazilerini üreticimizin teşvik belgeleri olmadığından kendilerinin kiralayamayacaklarını, bu nedenle yıllarca ekip diktikleri arazilerin yabancıların eline geçeceğini belirterek yetkilere seslerini duyurmak istediler.