GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-03-2021 09:25   Güncelleme : 02-03-2021 09:25

Anamur Belediyesi Çevre Önceliği İle Sıfır Atık Belgesini Aldı

Anamur Belediyesi Çevre Önceliği İle Sıfır Atık Belgesini Aldı

Geçtiğimiz ay gerekli koşulları yerine getirerek,  Belediye Hizmet Binasına Sıfır Atık Belgesi alan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, şimdi de tüm ek hizmet binalarına da Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı.

 

Anamur Belediye Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında atıkların ayrıştırılarak yeniden ekonomiye kazandırılması için oluşturulan  atık depolama alanları ve geri dönüşüm kumbaraları sayesinde Belediye Hizmet Binasının ardından tüm ek hizmet binalarına da Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı.

 

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, “Çevremizi korumak ve aynı zamanda atıklarımızı geri dönüşümle ekonomiye kazandırmak adına “Sıfır Atık Projesi” çok önem arz ediyor. Bizde Belediye olarak geçtiğimiz ay Belediye ana hizmet binamız için Sıfır atık Belgesi aldık, Belediye personelimize seminerler vererek sıfır atık projesi hakkında bilgilendirdik. Şimdi ise ek hizmet binalarım için belge almaya hak kazandık,  İnşallah kısa sürede diğer şartları da yerine getirerek ilçemiz Anamur’a Sıfır Atık Yönetim Sistemi kurarak belgemizi alacağız, çocuklarımıza tertemiz bir Anamur bırakacağız.” Dedi.