GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-03-2021 16:01   Güncelleme : 06-03-2021 16:01

Kadın Kimdir..?

Kadın Kimdir..?

 

Kadın Kimdir..?

 

Kadın bir cinsiyet farklılığı mıdır? Kadın bir annemidir? Yoksa bir erkeğe eş midir? Kadın ikinci plana atılan hatta çocuktan sonra gelen değersiz bir karakter midir? Kadın evde ki  mesaisi  hiç bitmeyen hizmetçi midir?  Bunun cevabını bir düşünün!

 

Bence kadın ; kadındır.

Kadın, bireydir.

Kadın, değerdir.

Kadın, sevgidir.

Kadın, hayatın anlamıdır.

 

Kadın; güçtür, umuttur, güzelliktir, güneştir, doğruluktur, huzurdur, sağlıktır,……

 

Kadınlar; sevgililer günü, doğum günü, evlilik yıl dönümü, vs. özel günlerinde değer görmek istiyorlar. Sakın bunu beklemeyin!.....  Siz kadınlar her gününüzü daha anlamlı kılmalısınız. Başkasından değer beklemek yerine neden kendi değerinizin farkına varmıyorsunuz?  Öncelikle kendinize saygı duymakla başlayın. Kendini seven, saygı duyan bir kadın, kısa sürede çevresinden beklediği değeri alacaktır.

 

“Ben kimim” sorusunu kendinize sorun ve becerilerinizi bir kağıda yazın.   Olumlu ve olumsuz  özelliklerinizi yazın ve nasıl bir hayat istediğinizi belirleyip planlama yapın. Adım adım hedefinize ulaşmaya çalışın. Engellerle tabii ki karşılaşacaksınız ve önünüzde duracak bir çok kişi olacak. Ama siz yılmayın, kendinize inanın ve motive edin. Hobiler edinin, spor yapın, dostluklar kurup hayatı paylaşın. Özel günlerinizde kendinizi biraz şımartıp hediyeler alın, kendinize odaklanın… Bunu bencillik olarak düşünmeyin, mutlu kadın, mutlu aile demektir.

 

Önce kendinizin farkına varıp yeteneklerinizi geliştirip donanımlı bir kadın yapın. Kararlı olun, ne istediğinizi bilin. Kendine yeten,  kendini gerçekleştiren kadınlar olun.  İşte o zaman  hayatın anlamının farkına varırsınız…

 

       Kadınlar gününüz kutlu olsun.

                           

                 Figen SANDALLI (Öğretmen)