GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-03-2021 16:00   Güncelleme : 08-03-2021 16:00

CHP'den 8 Mart Kadınlar Gününe Özel Program..

CHP'den 8 Mart Kadınlar Gününe Özel Program..

CHP Anamur İlçe Başkanlığı Kadınlar Gününe Özel Basın Açıklaması Yaptı.

 

CHP Anamur İlçe Örgütü Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla program düzenlenerek basın açıklaması yapıldı.

 

CHP Anamur İlçe Binasında gerçekleşen programa, CHP İl yöneticisi Seyfettin Ankay, Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz, Kadın Kolları Başkanı Hülya Medine Tunç İlçe ve Kadın Kolları Yöneticileri ile partili kadınlar katıldı.

 

CHP Anamur ilçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Medine Tunç tarafından yapılan basın açıklamasında, Kadının toplumdaki yeri ve önemi vurgulandı. Tunç; “ Bundan tam 164 yıl önce ABD’de çalışan 40 bin dokuma işçisi kadın kendisine dayatılan ayrımcılığı reddederek, binlerce kadın çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve eşit işe eşit ücret talebiyle grev yaptı. Fabrika kapıları üzerlerine kilitlendi. O sırada çıkan yangında kapı önüne yığılan ve barikatları aşamayan kadınlardan 139’u yanarak hayatını kaybetti. Bu olay dünyanın her yerinde kadınları örgütledi. Yaşamlarıyla bedel ödeyenlerin hak mücadelesi hiç unutulmadı.” Dedi.

 

CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz Kadına yönelik her türlü şiddeti kınıyorum diyerek başladığı konuşmasında, her yeni güne siz kadınlarımızın emekleriyle başlarız. Evimizde, aşımızda, işimizde hayatımızın her yerinde sizin verdiğiniz emekler vardır o nedenle, sadece 8 Mart değil, yılın 365 günü dünya emekçi kadınlar günüdür.” Diyerek salonda bulunan tüm kadınların gününü kutladı ve karanfil hediye etti.

 

 

Program Kadın Kolları üyeleri tarafından günün anlam ve önemini anlatan şiir ve özlü sözlerde sona erdi.