GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-03-2021 10:53   Güncelleme : 18-03-2021 10:53

18 Mart Çanakkale Zaferi Anamur’da Törenle Kutlandı

18 Mart Çanakkale Zaferi Anamur’da Törenle Kutlandı

 

 

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini anma günü 106. Yıl dönümü dolayısıyla  Anamur’da Atatürk anıtına çelenk sunma töreni düzenlendi.

 

Atatürk anıtına, Anamur Kaymakamı Aydın Memük, Garnizon Komutanı Albay Taner Tükel, Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu tarafından çelenk konulması ile başlayan tören, saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasıyla sürdü.

 

Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Binbaşı Selahattin Onur tarafından yapılmasının ardından Cengiz Topel Okulundan Enes Buğday ve Merve Beyza Koç tarafından Çanakkale şiirleri okundu.

 

Törene Kaymakamı Aydın Memük, Garnizon Komutanı Albay Taner Tükel, Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Ünal, Anamur İlçe Jandarma Komutanı Savaş Cingöz, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Engin Genç, Gaziler, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, Okullar ve vatandaşların  katılımıyla gerçekleşti.

 

18 Mart Şehitleri Anma Salon programı, Şehit ailesi ve Şehit mezarı ziyareti ile 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini anma günü sona erdi.

 

 

 

 

 

AdminAdmin