GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-03-2021 18:32   Güncelleme : 19-03-2021 18:32

Hayvan Haklarına Dikkat Çekmek İçin 840 Km. Yürüyor..

Hayvan Haklarına Dikkat Çekmek İçin 840 Km. Yürüyor..

 

Hayvan dostlarımıza yapılan şiddet, istismar ve ölüme terk etmek gibi yapılan bütün kötülüklerin son bulması için Mersin’den İzmir’e yürüyor. Hayvan hakları savunucusu 64 yaşındaki Semih İğdigül, yürüyüşle hayvanlara yönelik şiddetin son bulmasını umuduyla yola çıktı.

 

Hayvan dostlarımıza yönelik  artan şiddet olaylarına tepki gösteren ve bu şiddetlerin son bulması adına Mersin Erdemli’den yola çıkarak günde ortalama 25 km. yol yürüdüğünü dile getiren Semih İldigül (64) bu gün sabah saatlerinde Anamur’a ulaştı.

 

Anamur’da kısa bir mola vererek yoluna devam edeceğini belirten Hayvan Hakları savunucusu İğdigül, yolda karşılaştığı insanların bir çoğunun kendisine destek verirken, bazı insanlarında “deli”, manyak” gibi ifadelerle yorumladıklarını söyleyerek, bu yorumlar beni durduramayacak, dün 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl dönümünü kutladık. Çanakkale’de Şehit olanlar Geri Dönmeyi Düşünmediler..! bende geri dönmeyi düşünmüyorum Allah sağlık verdiği müddetçe canlarımız için yürüyeceğim. Ayaklarım patlayacak, tırnaklarım yara olacak ama canların haklarına da dikkat çekeceğim” diyen İğdigül, “Ben 64 yaşındayım. Gidip o canların sesini duyurmak için elimden gelen ne varsa yapmaya çalışacağım. Rotam buradan Alanya, Antalya, Muğla, Söke üzerinden İzmir’e kadar sürecek. Hasta Anama gidiyorum, anamın elini öpüp, hayvan canlarımıza yapılan kötülükleri  Şikayet etmeye gidiyorum.” Dedi. 

 

Anamur'da konuşan Semih İğdigül, "Hayvan haklarını savunan bir kişi olarak yeter diyorum, gerçekten yeter. Hele hele son zamanlarda bu canlarımıza yapılan işkenceler, katliamlar, kol bacak kesmeler, yakmalar, tecavüzler her türlü ama her türlü işkenceye, kötülüğe karşı ben yeter artık diyorum. Mersin Erdemli’den başlayarak artık seslerini duyurmak amacıyla canlarımızı yaşatmak istiyoruz. Bu sloganla İzmir’e 1200 kilometrelik yolu kat etmek istiyorum. Rotam odur" dedi.

"Canlara yapılan kötülükleri anama şikayet edeceğim"
"Allah bana sağlık sıhhat verirse ayaklarım patlayacak, tırnaklarım yara olacak ama canların haklarına da dikkat çekeceğim" diyen İğdigül, "Ben 64 yaşındayım. Gidip o canların sesini duyurmak için elimden gelen ne varsa yapmaya çalışacağım. Rotam buradan Alanya, Antalya, Muğla, Söke üzerinden İzmir. Anama gidiyorum, anama. Şikayet etmeye gidiyorum. Bu kötülükleri, bu insanları anama şikayet etmeye gidiyorum" şeklinde konuştu.

İğdigül yürüyüş rotası boyunca insanlara hayvan hakları ile ilgili bilgilendirmelerde de bulunacak.