GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-03-2021 18:45   Güncelleme : 19-03-2021 18:45

DSİ 6.Bölge Müdürlüğü'nden Anamur Ziraat Odası Ziyareti..

DSİ 6.Bölge Müdürlüğü'nden Anamur Ziraat Odası Ziyareti..

 

Anamur Üreticinin Heyecanla Beklediği Kapalı Devre Sulama Sisteminde Son Durum

 

Devlet Su İşleri 6. Bölge Müdürlüğü, Anamur-Bozyazı Ziraat Odası Başkanlığı’nda toplantı gerçekleştirerek, Anamur’a yapılması planlanan kapalı devre sulama sistemi konusunda son durumu masaya yatırdı.

 

DSİ 6. Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta, Bölge müdür yardımcısı Mehmet Ekinci, Bölge müdür yardımcısı Cengizhan Kılıçaslan, DSİ Anamur şube müdürü Mustafa Kemal Karabacak, DSİ Proje ve inşaat şube müdürü Agah Sineren, DSİ Barajlar ve HES Şube müdür Vekili Soner Atabey, Anamur Sulama Birliği Başkanı Ahmet Tor, Anamur-Bozyazı Ziraat Odası başkanlığını ziyaret ederek, Anamur’a yapılması planlanan Kapalı Devre Sulama Sistemi konusunda toplantı gerçekleştirdi.

 

Anamur-Bozyazı Ziraat Odası Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Kapalı sistem sulama sistemiyle ilgili bilgi alış verişinde bulunulan ziyarette, Çiftçilerin kapalı sistem sulamaya acilen  geçebilmesi için, ellerinden gelen bütün çalışmaların hızlandırılacağını öncelik arz eden  "Evciler, Akcami, Narınca ve Kötekler" mahallelerinin, kapalı sistem sulamaya geçmeleri için, yüklenici firma ile görüşülerek sulama birliğine biran evvel devrinin yapılması ve bu 4 mahalleye suyun verilmesi ile ilgili gerekli talimatların verildiği bildirildi.

 

2021 yılı sonuna kadar  18.bin  dönüm arazimizin kapalı sistemden istifade edeceğini söyleyen DSİ 6. bölge müdürü  Mehmet Akif Balta  bütün çalışmaların hızla ilerlediğini ifade etti.

 

DSİ Bölge Müdürü Balta, bu çalışmalar neticesinde Odalardan ve bölgede tarımsal faaliyette bulunan çiftçilerden çalışmalara destek verilmesini istedi.

 

Anamur-Bozyazı Ziraat odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, “Oda olarak tüm çiftçiler adına çalışmaların destekçisi olacağımızı söyleyerek, ziyaretleri için DSİ 6. Bölge müdürümüz sayın Mehmet Akif Balta ya ve tüm çalışma arkadaşlarına şahsım, Anamur-Bozyazı Ziraat odamız ve tüm çiftçilerimiz adına sonsuz teşekkür ediyoruz.” Dedi.