GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-03-2021 10:07   Güncelleme : 29-03-2021 10:07

Kılıç Tarıma Destek Kampanyası Başlatmalıyız...!

Kılıç Tarıma Destek Kampanyası Başlatmalıyız...!

 

 

Anamur Muz Üreticileri Platformu üyeleri bir açıklama yaparak, Anamur’un en büyük Tarım entegre tesislerinden biri olan Kılıç Tarım’da dün çıkan yangından dolayı bir ana önce el ele vererek Anamur Muzunun dünyaya yayılmasını sağlayan bu tesisin ayağa kaldırılması gerektiğini ifade ettiler.

 

Anamur Muz Üreticileri Platformu üyeleri’nin açıklamaları şöyle;

 

Anamur muzunun en büyük lokomotiflerinden biri olan Kılıç Tarım muz işletmesinde meydana gelen yangın hepimizi derinden üzmüştür. İşletme sahibi Ali Haydar Kılıç arkadaşımıza ve işletmenin çalışanlarına, çiftçilerine, müşterilerine kısaca tüm Anamur’a ve muz üreticilerine geçmiş olsun diyoruz.

 

Bu işletmenin hemen ayağa kalkarak devam etmesi, bütün muz üreticilerinin dileğidir. Bunun için hepimize görevler düşmektedir.

 

Başta Anamur Kaymakamı, Belediye Başkanı, Ziraat Odası Başkanı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı, Komisyoncular Dernek Başkanı ve Muz Üreticileri Birliği Başkanı olmak üzere acilen bir komite kurularak işletmenin sürekliliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini değerlendiren bir toplantı yapılmalıdır.

 

Anamur muz üreticileri sattıkları muzların kilogramda 10 kuruşunu bağışlayarak bu kampanyaya  destek olabilirler. Muz işletmeleri Kılıç Tarım çiftçilerinin muzlarını Kılıç Tarım adına işleyerek Kılıç Tarım alıcılarına muzların aksamadan ulaşmasını sağlayabilirler. Bankalar Kılıç Tarımın acil ödemelerinin gerçekleşebilmesi için kredi verebilirler. Toplantıda bu kararlarla birlikte benzeri veya daha etkili başka kararlar alınıp hemen uygulamaya geçilebilir.

 

Bu desteği arkasında görecek olan Kılıç Tarım işletme sahibi Ali Haydar Kılıç’ta şimdiye kadar muz için verdiği emeğin kesintisiz sürmesini sağlayacak çalışmalara daha güvenli devam edebilir.

 

Haydi Anamur, haydi Anamur muzu üreticileri ve işletmeleri, görev bizde..

 

 

 

 

 

 

 

AdminAdmin