GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-04-2021 13:50   Güncelleme : 01-04-2021 13:50

Ticaret Odası Galericilere Yeterlilik Belgesi Verdi..

Ticaret Odası Galericilere Yeterlilik Belgesi Verdi..

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Anamur’lu oto galericilere Mesleki Yeterlilik Belgeleri verildi.

 

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz Kuruluşu MEYBEM işbirliği ile açılan kursu, teorik ve yazılı sınavı başarı ile tamamlayan 16 oto galericiye Anamur Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen törenle belgeleri verildi.

 

Anamur Kaymakamı Aydın Memük, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Ünal, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Torunoğlu, Meclis Başkanı Mehmet Yılmaz, yönetim kurulu üyelerinin katıldığı törenle galericilere Mesleki yeterlilik belgeleri verildi.

 

Kursiyerlere, Mesleki yeterlilik belgeleri, Anamur Kaymakamı Aydın Memük, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Ünal ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömertler verdi.

 

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu yaptığı açılamada, ikinci El Motorlu Kara Taşıtlarının alım satımında Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmesine ilişkin olmak üzere Anamur Ticaret ve Sanayi Odamızca yapılan çalışmalar neticesinde ;

Her iki sınavdan da başarılı olan 16 aday, “MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanmış olup , Bu defa Oto Galericileri için sınav açarak belgelerini verdik. Artık belge olmadan bu işleri yapmak mümkün olmayacak.” Dedi.