GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-04-2021 13:58   Güncelleme : 27-04-2021 13:58

Kılıç Tarım İhracata Devam Ediyor

Kılıç Tarım İhracata Devam Ediyor

Kılıç Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Kılıç 28 Mart 2021 günü fabrikada  çıkan yangından sonrası süreç ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmeye devam ediyor.

 

Kılıç Tarım,  aldığı tedbirle yangından hemen sonra  üretime geçmişti. Kılıç Tarım şimdi de yurt dışına meyve  ihracatına kaldığı yerden  devam ediyor.

 

Kılıç Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Kılıç yaptığı açıklamada,”Fabrikamızda çıkan yangından sonra iki gün içinde muz alımına,bir hafta sonra da  plastik kasa üretimine başladık.Yine ilk bir hafta içinde ilçemiz Karadere mahallesinde oluşturduğumuz tesiste taze çilek ve dondurulmuş meyve ihracatına kaldığımız yerden devam ediyoruz.”dedi.

 

Bu arada fabrikanın  yangın olan bölümünde sigorta ve hukuki  işlemlerinin 25 Nisan 2021 günü itibariyle tamamlandığını belirten Kılıç,” Fabrikamızda yangın olan bölümde enkaz kaldırma ve temizlik işlerine başladık.Bir taraftan da fabrikamızın yeni proje çalışmalarına başladık.Ümit ediyoruz ki en kısa zamanda yeni fabrika projemizin maketini hazırlayıp tesisimizin girişine asacağız.Ülkemize ve Anamur’umuza çok daha fazla katma değer ve istihdam sağlayacak bir fabrika kazandıracağımıza inanıyorum diyen Kılıç ,”Bu yangın sürecinde bize yardımcı olan tüm  kamu kurum ve kuruşlarına,bizzat işyerimize gelerek,telefon açarak yanımızda olan  Anamur halkına ve tüm yurt çapındaki dostlarımıza  çok teşekkür ediyorum.”dedi.

 

Kılıç Tarımın bugüne kadar yaptığı ihracatlar   konusunda bilgi veren Ali Haydar Kılıç, bu günlerde Almanya,Kore,Çek Cumhuriyeti ,Malezya,Ukrayna  ve Rusya’ya taze ve dondurulmuş çilek muhtelif dondurulmuş meyveler ihracat ettiklerini dile getirdi.

 

Kılıç , daha önce de Sırbıstan,Romanya,Amerika,Irak ,Kanada’ya yine taze ve dondurulmuş çilek çeşitli dondurulmuş meyve ihracatı yaptıklarını sözlerine ekledi.

 

 

AdminAdmin