GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-05-2021 12:03   Güncelleme : 03-05-2021 12:03

Başkan Gümüş'ten Türkçülük Günü Mesajı..

Başkan Gümüş'ten Türkçülük Günü Mesajı..

 

Anamur-Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, 3 Mayıs Türkçülük günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Başkan Gümüş mesajında şunları kaydetti;

 

Bir tarafta 'ulvi değerler', diğer tarafta 'zamana boyun eğmiş' acı gerçekler varken.! Söyle ey ATSIZ ATA söyle, bunu bize neden yaptın.? Bıraksaydın biz de herkes gibi 'sıradan' ve 'normal' bir hayat sürseydik. ' Vatan', 'Millet', 'Bayrak', 'Din', 'Töre', 'Devlet-i Ebed Müddet' diye boğazlarımıza 'yağlı urgan' geçirip hayatlarımızı mahvetmek Yerine 'yolumuza' baksaydık.

 

Bıraksaydın biz de  'kendi geleceğimizi' bir kenara bırakıp 'başkalarının yarınlarına' dair hayaller kurmasaydık. Bıraksaydın biz de 'hırsızlık', 'vurgunculuk', 'soygunculuk' peşinde koşup 'sınıf atlamanın' yollarını arasaydık. Bıraksaydın biz de 'papyon' kravat takarak; 'rugan' pabuç giyerek; 'yalılarda', 'yatlarda' dolaşarak 'farklı' olmanın keyfini çıkarsaydık.

 

Bıraksaydın Bizde 'haksızlıklar' karşısında sussaydık, 'baskılar' karşısında pussaydık, her fırsatı 'hızır' bilseydik, her yanlışı 'görmezden' gelseydik, gelene 'ağam', gidene 'paşam' deseydik.

 

Bıraksaydın biz de üfürülen her yalanı 'düşünmeden', 'sorgulamadan' kabul etseydik; 'kışın' dondurucu soğuğunda açan çiçeği, 'yazın' kavurucu sıcağında yağan karı 'normal' karşılasaydık. Teslim olmamayı 'delilik' olarak görüp, üstümüze vazife olmayana 'nemelazım' deyip, 'koyun' gibi güdülmeyi yeğleseydik. Ne 'hayatımız normal, ne 'davranışlarımız', ne de 'aşklarımız.' Kim bilir, şimdi belki de 'uçmakta' köşkünün bahçesinde oturmuş, 'sefil halimize' ibretle bakıyor, belki de gülüyorsundur....

 

Bu vesile ile  Baş verip ama baş etmemeyi Şeref bilen zulüm Azrail olsa hakkı savunan serden gençliklerin, adını koyduğun 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK BAYRAMIMIZI kutlar, 'Turan' ülküsünün en kısa sürede gerçekleşmesini ulu 'Tengri' den dilerim...

AdminAdmin