GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-05-2021 11:08   Güncelleme : 05-05-2021 11:08

08-15 Mayıs Cumartesi Günleri Sebze Pazarı Açık Olacak..

08-15 Mayıs Cumartesi Günleri Sebze Pazarı Açık Olacak..

Anamur-Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, dün yaptığı açıklama ile Tam Kapanma nedeniyle üreticinin ürünlerini pazarlayamadığından dolayı, ürünlerin elde kaldığını, ürünlerin toplama yevmiyesini bile karşılamadığını dile getirerek, Pazar yerlerinin faal hale gelmesini yetililerden istiyoruz demişti.

 

Bunun üzerine gerçekleşen girişimler neticesinde İç İşleri Bakanlığı Bakan Süleyman Soylu’nun imzası ile ek genelge yayımlayarak, genelgede 08-15 Mayıs Cumartesi günleri yaş sebze meyve pazarlarının kurulmasını, Pazar’a gidip gelen vatandaşların muaf sayılmasını, bu konuda düzenlemelerin ise il ve ilçe hıfzıssıhha kurullarınca organize edilmesini yer aldı.

 

Karar üzerine Anamur-Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, yazılı açıklama yaparak, üreticilere bu müjdeyi verdi.

 

Gümüş’ün açıklamasında şu ifadeler yer aldı;

 

Kıymetli üreticilerimiz,  sebze ve meyve komisyoncuları, pazarcılar tam kapanmadan dolayı pazar yerlerinin kapanmasıyla sebze ve meyve üretimi adeta durma noktasına gelmişti.

 

Bütün uğraş ve mücadelemiz  sonucu 8 Mayıs ve 15 Mayıs cumartesi günleri saat 10 :00 ile  17:00 arasında pazar yerleri açılacak .7 gün üretip 1 gün satış biz üreticileri tatmin etmeyecek ama herşeye rağmen olumlu bir adım olarak değerlendiriyoruz

 

Bu konuda sesimize kulak veren Siyasi Parti Temsilcilerimize ve Genel Başkanımız Şemsi Bayraktara  teşekkür ediyorum.