GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-05-2021 15:15   Güncelleme : 18-05-2021 15:15

Merhum Başkan Suphi Alp'in Adı Sokağa Verildi..

Merhum Başkan Suphi Alp'in Adı Sokağa Verildi..

Anamur’da önceki dönem Belediye Başkanlarından Eczacı M.Suphi Alp 20 Nisan 2021 tarihinde vefat etmişti.

 

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Anamur Belediye binası önünde düzenlenen cenaze töreniyle merhum eski başkanı son yolculuğuna tüm sevenleri ile birlikte uğurlamıştı.

 

Başkan Kılınç dün Mayıs ayı meclis toplantısında merhum eski başkan M. Suphi Alp’in evinin bulunduğu sokağa adının verilmesini teklif etti.

 

Mecliste teklifin oy birliği ile kabul edilmesi ile Saray mahallesi 219 sokağın ismi bu gün Anamur Belediye başkanı Hidayet Kılınç, başkan yardımcıları, merhum eski Başkan eczacı Suphi Alp’in ailesi ve sevenlerinin katılımı ile Eczacı Suphi Alp sokağı olarak değiştirildi.

 

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, “Dün Meclis toplantısında tüm parti temsilcisi arkadaşlarımız, merhum eski başkanımız Ecz. Suphi Alp’in dürüstlüğü, kişiliği ve adam gibi adamlığı ile ilgili güzel anılar paylaştılar. Oy birliği ile sokağa Ecz. Suphi Alp ismini vermemiz konusu kabul edildi. Kendisine tekrar Allah’tan rahmet, ailesine de başsağlığı diliyorum.” dedi.

 

Merhum eski başkan Ecz.M.Suphi Alp’in diş hekimi olan yeğeni Hidayet Alp de aile adına Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’a bu ince davranışından dolayı teşekkür ederek, “Amcamın isminin bizim sokağımızda yaşatarak amcama öldükten sonra da bu gururu yaşattığınız için teşekkür ederiz. Bizi çok onurlandırdınız.” Dedi.