GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-06-2021 17:28   Güncelleme : 01-06-2021 17:28

Başkan Kılınç’a Cumhur İttifakı desteği İle Borçlanma Yetkisi Verildi..

Başkan Kılınç’a Cumhur İttifakı desteği İle Borçlanma Yetkisi Verildi..

Anamur Belediye Meclis’in bu ayki olağan toplantısında gündem Başkan Hidayet Kılınç’a  5milyon 300 bin lira borçlanma yetkisi oldu.

 

Borçlanma İle Güneş Enerjisi Sistemi Kuracağız..!

 

Alacağı bu borçlanmayı güneş enerji sistemi ve piknik alanı yapmak üzere kullanacağını ifade eden Başkan Kılınç, Şehit Uzman Çvş. Atanur Bal Pazar Yerinin çatısına güneş enerji sistemi yaptırarak aylık enerjiye Belediye olarak ödenen 100 bin liranın en az yüzde seksenlik kısmını elde edeceklerini ifade etti. Başkan Kılınç, Atatepe’nin batı tarafında bulunan mağara diye anılan bölgenin ise Anamur’lu vatandaşların kullanabilecekleri piknik alanı yapacaklarının müjdesini verdi.

 

CHP’li ve İyi Partili Meclis üyeleri grup kararı ile borçlanma yetkisine red oyu verirken Cumhur ittifakı Meclis üyelerinin evet oylarıyla oy çokluğu ile borçlanma yetkisi verildi.

 

Daha önceki borçlanma yetisine oy birliği ile destek olduklarını ifade eden CHP’li ve İyi Partili Meclis üyeleri bu borçlanmanın Anamur Belediyesini zora sokacağını ifade ederek ret verdiklerini açıkladılar.

 

CHP ve İyi Parti’li Meclis Üyelerinin red oylarına karşı Ak Parti ve MHP’li (Cumhur İttifakı ) Meclis Üyelerinin evet oyları ile Başkan Hidayet Kılınç’a 5 milyon 300 bin lira  borçlanma yetkisi meclisten geçti.

 

Ödeyemeyeceğim Hiçbir Borcun Altına Girmem.

 

Daha öncede meclisten borçlanma yetkisi aldığını ve bu borçlanmanın belli bir kısmını kullandıklarını ifade eden Başkan Hidayet Kılınç, şu anda meclisten talep edilen bu borçlanma yetkisinin de gerekirse, şartlar ve faizler uygun olursa, gerek duyulursa kullanılacağını belirterek, ödeyemeyeceğim hiçbir borcun altına girmem. Aylık ödeme tablomu hesap ettim. Aldığım borcu sıkıntısız ödeyeceğim. Dedi.

 

 

5 Yıl İçerisinde Sıcak Asfalta Geçeceğim

Bir çok İl Belediyesinin bile Asfalt şantiyesi kuramadığını, “bize nasıl başardığımızı soruyorlar”  diyen Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Biz kendi asfalt şantiyesini kurarak, asfaltın maliyetini üçte bir oranında düşürdüklerini söyleyerek, başkanlığı döneminde Anamur’da sıcak asfalta geçeceğini ifade etti. Tüm meclis üyelerine teşekkür eden Belediye Başkanı Hidayet Kılınç mecliste yaptığı konuşmada; “ İnşallah hedefim, karar alınırsa, satıh kaplamadan ziyade sıcak asfalta dönmek istiyorum. İnşallah bunu  5 yıl içerisinde de yapacağım. Anamur’un Türkiye’nin en güzel ilçesidir. En güzel işlerin, en güzel yatırımların, en güzel projelerin yapılması için naif bir içlerdir. Anamur’un yaşanılabilir bir kent olması için elimden gelen ne varsa yapacağım. Hiçbir siyasi kaygım ve düşüncemde yok. Mesele olarak Anamur’un büyükşehirlerde ne varsa o olacak.” Dedi.

 

 

 

 

AdminAdmin