SPOR
Giriş Tarihi : 08-06-2021 08:27   Güncelleme : 08-06-2021 08:27

Anamurlu Sporcu Teknik Branşta Birinci Oldu..

Anamurlu Sporcu Teknik Branşta Birinci Oldu..

 

 

Yamaç paraşütü Avrupa Hedef şampiyonası Anamurlu sporcunun da katılımıyla Alanya’da düzenlenen turnuva ile tamamlandı.

 

Mersin ili Anamur ilçesi, Anamur Tenis Dağcılık spor kulübünün (ANTİSK)  Antrenörü Süleyman Solak tarafından yaklaşık dört yıldır özel olarak yetiştirilen Anamur sporcu Ferhat Erol  turnuvaya katılarak Anamur’un uluslar arası arenada turnuvalara katılan ilk sporcusu oldu.

         

20 ülkenin katıldığı turnuvaya kendi ülkelerinin en iyileri yaklaşık 100 sporcu turnuvaya iştirak etti.  Türk milli takımını temsilen katılan sporculardan biri de Anamur’lu sporcu Ferhat Erol du.

 

Şampiyonanın en teknik ve en genç sporcu  dalında  birinciliği Anamur’lu sporcu Ferhat Erol alırken, Hedef kategorisinde  Sırbistan’dan Matjas  Feraric,  takımlar sıralamasında Sırbistan şampiyonluğa ulaştı. Ayrıca takımlar sıralamasında Yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti takımı, takım halinde ikinci olarak büyük başarı elde etti.

 

Turnuva hakkında açıklama yapan ANTİSK Kulüp başkanı Ali Balcı, “Kıymetli Basın organları ve değerli Anamurlu hemşehrilerim;  Anamur umuz için kulübümüz ve Ülkemiz için büyük başarı. Yamaç paraşütü yeni gelişen ve kurumsallaşan bir spor branşı. Anamur’da da tenis branşında olduğu gibi yamaç paraşütünde de kulübümüz elini taşın altına koyarak, bu branşı sahiplenmesi ve sonuna kadar desteklemesi bizler için bir gurur kaynağı olmuştur.  Spor dostluk kardeşliktir. Aynı zamanda spor geleceğimizi şekillendirecek çocuklarımızı her türlü Uyuşturucu, Alkol, Sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak tutacak, Büyük Atatürk’ün bu ülkeyi emanet ettiği gençlerimizin sağlıklı nesiller olarak yetişmesi için gerekli olan araçlardan bir tanesidir.

 

Lütfen; Tüm Anamurlular Spora, bizlere, sporla ilgilenenlere destek veriniz. Geleceğimize hep berber sahip çıkalım.

 

Ferhat Erol’a destek veren tüm Anamurlu hayır  severleri  yürekten kutluyorum. “dedi.

 

 

 

 

AdminAdmin