GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-06-2021 11:11   Güncelleme : 11-06-2021 11:11

Anamur'lu Muhtarlar Ata Yurtlarına Tapu İstiyor..

Anamur'lu Muhtarlar Ata Yurtlarına Tapu İstiyor..

 

 

 

Anamur’lu Muhtarlardan Yaylalarına Kadastro Talebi..

 

Anamur’lu mahalle muhtarları, yıllardır atalarının yerleşim yeri olarak kullandıkları yaylalarında ikamet eden vatandaşların dedelerinden, babalarından kalan yerleşim yerlerinin resmi olarak belgelendirilmesini talep ediyorlar.

 

Anamur mahalle muhtarlarının talebi üzerine, Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman ve Anamur Orman İşletme Müdürü İsmail Gübeş ile Orman İşletme müdürlüğünde bir toplantı gerçekleştiren mahalle muhtarları atalarının yerleşim yeri olarak süre gelen şu anda da kendierinin yerleşim yeri olarak kullandıkları, tarım ve hayvancılık üzerine üretim yaptıkları Sarıova, Beşkuyu, Gözlügöl, Elbalak, Berem, Çamurlu, Tamdır, Kırk kuyu, Dokuzoluk, Ortagöl, Kaşpazarı, Gaysan, Çadırağaç, Küçük Pınar gibi yaylalarında Tapu Kadastro müdürlüğünün ve Orman işletme müdürlüğü tarafından kadastro yapılarak, orada yaşayan sakinlere tapu verilmesini talep ettiler.

 

Anamur mahalle muhtarları adına gazetemize özel açıklama yapan Çeltikçi mahalle muhtarı Mustafa Aytuğan, “Buralar bizim ve mahalle sakinlerimizin atalarından, dedelerinden kalan  yerleşim yeri yaylalarımız. Ancak, burada yaşayan vatandaşlarımızın ellerinde resmi bir belgeleri olmadığı için resmi kurumlardan hizmet alamıyoruz. Örneğin; Yollarımız stabilize ve çok bozuk, herhangi bir hastamız olsa ambulansın gelmesi çok zor..! Ancak elimizde resmi bir belge olmadığı için belediyelerden yol talebinde de bulunamıyoruz. Öte yandan yaşadığımız bu yaylarımıza kalıcı tarım arazileri (meyve bahçesi, ceviz,badem,kiraz, vb. ) ağaçlandırma yapamıyoruz. Evlerimizi daha kalıcı hale getiremiyoruz.

 

Bu nedenle Orman İşletme Bölge Müdürümüz sayın Kenan Akduman ve Anamur Orman İşletme Müdürümüz sayın İsmail Gübeş’ten buralarda orman işletme müdürlüğü tarafından kadastro yapılmasını talep ettik. Bölge Müdürümüze  bu yerlerde yaşanan her türlü sıkıntılarımızı dile getirerek, Orman kadastrosu ve kadastro çalışması talebimizi ilettik. Sayın Müdürümüz bu talebimizin en kısa sürede hayata geçeceği konusunda bizleri bilgilendirdi. Bu konuda görüştüğümüz AK Parti Anamur ilçe başkanımız sayın M.Feyzullah Yılmaz'ın da desteğini almayı hedefliyoruz. Önümüzdeki günlerde tapu kadastro müdürlüğümüz ile de görüşeceğiz. İnşallah bu talebimiz en kısa sürede hayata geçecektir . Vatandaşlarımız ve muhtarlarımız adına kurum müdürlerimize ve siyasetçilerimize çok teşekkür ederiz.” Dedi.

 

 

 

 

AdminAdmin