SİYASET
Giriş Tarihi : 12-06-2021 17:36   Güncelleme : 12-06-2021 17:36

CHP'li Vekil Başarır Anamur'da Saha Çalışmalarına Katıldı..

CHP'li Vekil Başarır Anamur'da Saha Çalışmalarına Katıldı..

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır Anamur’da saha çalışmaları yapıyor. Dün akşam saatlerinde Anamur’a gelerek CHP’li Belediye Meclis Üyesi Tekin Mutlu’nun ağabeyinin düğün törenlerine katıldı. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır bu gün ilk olarak İlçe örgütünü ziyaret ederek, ilçe örgütünde, CHP Mersin İl Yönetim Kurulu Üyesi Seyfettin Ankay, Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz, Kadın Kolları Başkanı Hülya Medine Tunç, Belediye Meclis üyeleri ve Partili vatandaşların katılımı ile  ilçe örgütünde bir toplantı gerçekleştirdi.

 

Toplantıda açılış konuşması yapan CHP Anamur ilçe Başkanı Durmuş Deniz, tüm katılımcılar teşekkür ederek, Milletvekili Ali Mahir Başarır ile birlikte bu gün kurulan Halk pazarını ziyaret ederek, Pazar esnafı ve Halkla bir araya geleceklerini, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in selamlarını ileterek, Pazar esnafının sorunlarını ve isteklerini dinleyeceklerini, buradan da köy ve mahalle ziyaretlerine gideceklerini ifade etti.

 

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da değişimin Anamur’dan başlayacağını belirttiği konuşmasında “ben size seçim öncesinde yaptığım miting konuşmamda da söylemiştim, büyükşehirleri alacağız demiştim. Aldık mı? :Evet aldık..! şimdide şunu söylüyorum iktidarımız yakın, en kısa zamanda erken seçim yapılacak ve mevcut iktidar kaybedecek, CHP iktidarı olacak, biz kazanacağız diyorum. Onlara aç bıraktıkları, açıkta bıraktıkları, işsiz bıraktıkları Halk sandıkta derslerini verecek, borç ve haciz batağında olan esnafımız sandıkta derslerini verecek, iki kuruşa mahküm bıraktıkları emekli,asgari ücretli dersini verecek, çaresizlikten intihar eden vatandaşımın yakınları dersini verecek. Tabi bizde iktidara geldiğimiz zaman onların yedi sülalelerinin mal varlıklarını sorgulayacağız ve el koyacağız.” Dedi.

 

Kazanan biz olacağız diyen Ali Mahir Başarı’ra partililerden gelen işsiz bir çok gencimiz var Büyükşehir belediyesi hakkında işçi almama hatta çıkarttıkları konusunda söylentiler var bu konuda neler söyleyeceksiniz ? şeklinde gelen sorulara ise, Başarır; “elbette işsizlik önemli bir sorun ajandama yazdığım beni arayan kişilerin isimleri ve telefon numaralarına kadar aklımda, ancak işsizlik sorununa çözüm olarak Büyükşehir Belediyesini düşünmemiz de doğru değil..! Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Vahap Seçer, çocukluğumdan buyana tanıdığım sevdiğim ter temiz bir insan ama yasa gereği zaten işçi falan çıkartamıyor. Belediye bünyesinde hattinden fazla çalışan var. Ama söz veriyorum biz iktidar olduğumuzda bu sorunların hepsi aşılacak, aç, açık, işsiz insan kalmayacak, mafya devlet ilişkileri ortadan kalkacak. İnanın bana söz veriyorum.” İfadelerini kullandı.

Toplantının ardından semt pazarını ziyaret ederek Pazar esnafının sorunlarını dinleyen CHP grubu ve Vekil Başarır, daha sonra mahalle ziyaretleri ile programına devam etti. Başarır 2 gün Anamur’da olacağını kaydetti.

 

 

 

 

 

 

AdminAdmin