GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-06-2021 18:10   Güncelleme : 16-06-2021 18:10

Mersin Limanında 1 Ton Kokain Yakalandı..

Mersin Limanında 1 Ton Kokain Yakalandı..

 

 

Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından Mersin Limanı'nda 1 ton kokain yakalandı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, bu yakalamanın Türkiye'de bugüne kadar yapılmış en büyük çaplı kokain yakalaması olduğunu söyledi.

Son operasyonu Ticaret Bakanı Mehmet Muş, sosyal medya hesabından duyurda “Ticaret Bakanlığımız Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından Mersin Limanı'nda 1 ton kokain yakalaması yapılmıştır. Bu yakalama, Türkiye'de bugüne kadar yapılmış en büyük çaplı kokain yakalamasıdır. Bu başarılı operasyondan ötürü Gümrük Muhafaza ekiplerimizi tebrik ediyorum” dedi.

VALİLİK: MUZ KONTEYNERİ İÇERİSİNDE 1000 PAKET HALİNDE

Ele geçirilen uyuşturucu basın mensuplarına gösterlirken aynı saatlerde Mersin Valiliği de yazılı bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

 “Ekvator ülkesinden Mersin Limanı’na gelen bir gemide Muz yüklü konteyner içerisinde uyuşturucu madde bulunduğu ihbarı alınması üzerine; İl Emniyet Müdürlüğü ve Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ile koordineli yapılan operasyonel çalışmada, bahse konu konteyner içerisinde (1000 paket) halinde 1 Ton Kokain maddesi ele geçirilmiş, sayım ve aramalar devam etmektedir. Tahkikat çok yönlü devam etmektedir.”

AdminAdmin