EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-06-2021 17:13   Güncelleme : 24-06-2021 17:13

Birinci Olan Öğrencilere Ödüllerini Kaymakam Memük Verdi..

Birinci Olan Öğrencilere Ödüllerini Kaymakam Memük Verdi..

 

Anamur’da, Edebi ve Görsel Eser Dalında İlçe 1’ncisi olan öğrencilere Anamur Kaymakamı Aydın Memük ve ilçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan tarafından Kaymakamlıkta bu gün düzenlenen  tören ile ödülleri verildi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile  Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliği ile İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmeleri Sigara ,alkol ,uyuşturucu ve İnternet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini fark etmeleri ve farkındalıklarını artırarak daha sağlıklı ve güvenli bir hayat sürmeleri ve Yeşilay Cemiyeti hakkında bilgi sahibi olmaları için "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" projesi gerçekleştirildi.

 

Bu proje kapsamında  Anamur’da Eğitim veren okullarda 2020 yılında yapılan yarışmada toplamda 20 adet eser ile yarışmaya katılım sağlanırken,  Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan ve Şube Müdürü Aydın Çetiner’in gayretleri sonucu 2021 yılında ise yüksek bir katılım oranı ile toplam 4789 adet Edebi ve Görsel eser girişi yapılarak yarışmaya katılım sağlandı.

Proje kapsamında Edebi ve Görsel Eser alanında  İlçe 1.si olan öğrencilere Anamur Kaymakamı Aydın Memük’ün katkıları ve destekleri ile bu gün  Kaymakamlık Makamında ödül töreni düzenlenmiş olup; öğrencilere  “Edebi Eser” dalında Akdeniz İlkokulu öğrencisi Zeynep Topal, Şehit Şükrü Ünlü Ortaokulu Öğrencisi Rukiye Elçin Bostan ve Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Yasel İbrahim Bekar’a, “Görsel Eser” dalında Kıbrıs İlkokulu Öğrencisi Bekir Kücük, Şehit Şükrü Ünlü Ortaokulu öğrencisi Zeynep Çetinkaya ve Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi öğrencisi Yeliz Işıksal’a Anamur Kaymakamı Aydın Memük,İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan Şube Müdürü Aydın Çetiner tarafından ödülleri takdim edildi.

 

İlçe Kaymakamı Aydın Memük törende yaptığı konuşmasında yapılan yarışmayı yakinen takip ettiğini güzel eserlerin çıktığını ve büyük bir farkındalık oluşturulduğunu bu nedenle öğrencileri, öğretmenleri ve emeği geçenleri tebrik etti.

Memük, projeyi geliştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan ve Şube Müdürü Aydın Çetiner’e yapılan başarılı çalışmalardan dolayı da teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan da konuşmasında; Proje kapsamında yapılan S.N.S.G  yarışmasından Sorumlu Şube Müdürü Aydın Çetiner’den pandemi sürecinde olmamıza rağmen devamlı  olarak yarışma hakkında bilgi alışverişinde bulunduğunu ve  yakinen takip ettiğini gerekli olan desteği verdiğini söyledi. Bu yarışmanın öğrencilerimiz ve aileleri için farkındalık oluşturulması açısından önemine vurgu yaparak ilçe birincisi olan öğrencileri ve okul idarecilerini tebrik ettiğini söyledi.

 

Şube Müdürü Aydın Çetiner ise konuşmasında; 2020 yılında yapılan yarışmada toplamda 20 eserle katılım sağlandığını 2021 yılında ise 4789 adet eserle katılım sağlanarak toplamda ise % 2000’ler civarı artış sağlandığını vurgulayarak, “güzel bir farkındalık oluşturuldu bu nedenle öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve Okul Müdürlerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

                                                                              

 

 

AdminAdmin