GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-06-2021 10:12   Güncelleme : 28-06-2021 10:12

Toroslar’da yaşayan Çobanlar Artan Girdi Maliyetlerinden Dertli

Toroslar’da yaşayan Çobanlar Artan Girdi Maliyetlerinden Dertli

 

CHP Bozyazı İlçe Yöneticileri Torosların yüksek kesimlerinde yaşayan ve hayvancılıkla uğraşan yörükleri ziyaret ettiler.

CHP Bozyazı İlçe Başkanı Baykal Arıdeniz, İlçe Yöneticileri ve Gençlik Kolları Başkanı ile birlikte saha çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Esnaf ziyaretleri, mahalle ziyaretleri, ev ziyaretlerinin ardından Son olarak da Torosların zirvesinde hayvancılıkla uğraşan çobanları, yörük aileleri ziyaret eden Başkan Arıdeniz, onlarla sohbet ederek sorunlarını, yaşadıkları sıkıntıları dinledi. Parti Genel merkezine iletmek üzere notlar aldı.

Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar artan girdi maliyetlerinden, hayvanlarına yedirecek yem saman alamamaktan yakındılar. Otlaklarının git gide kısıtlandığını dile getiren çobanlar, yem saman fiyatlarının artışı nedeniyle hayvanlarına beslemekte zorlandıklarını dile getiren çobanlar, öte yandan, artan mozot fiyatları nedeniyle, nakliyede de sıkıntı yaşadıklarını söyleyerek, böyle giderse git gide hayvancılığı bırakmak zorunda kalacaklarını ifade ettiler. Çobanlar, Arıdeniz’den seslerini yetkilere duyurmasını rica ettiler.

Başkan Arıdeniz de ülkeyi üretimin kurtaracağını dile getirerek, Bu konuda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçerin hayvancılığa yaptığı yem ve keçi koyun desteğini hatırlatan Arıdeniz, üretimin mutlaka desteklenmesi gerektiğini söyledi.  

 

Her daim halkın yanında olmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Arıdeniz, vatandaşın, kapısını çalmadığınız, elini sıkmadığınız, yüreğinin sesini dinlemediğiniz müddetçe onları anlayamazsınız. Sıkıntılarını, dertlerini bilemezsiniz” Dedi.

 

 

 

 

 

AdminAdmin