GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-06-2021 15:52   Güncelleme : 28-06-2021 15:52

Anamur'da Ahşap Oyma ve Dokumacılık Sergisi Açıldı..

Anamur'da Ahşap Oyma ve Dokumacılık Sergisi Açıldı..

Anamur Belediyesi Kültür ve Sosyal işler müdürlüğü tarafından düzenlenen Ahşap oyma ve Kilim Dokuma Sergisi açılışı Muşurup Sanat Sokağında gerçekleşti.

 

Anamur Kaymakamı Aydın Memük, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Garnizon Komutanı Albay Taner Tükel, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Feridun Torunoğlu, Esnaf Sanatkarlar Odası ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çetin, Esnaf Kredi ve Kefalet Odası Başkanı Ahmet Özdemir, Anamur Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Emin Erdinç, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı program yöresel Halk oyunları gösterisini ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

 

Programda açılış konuşması yapan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün özlü sözü “sanat:  Bir Milletin Kültürel Tekamülünü Ve İstiklal Teavülünün en önemli tasviri” olduğunu söylemesini hatırlatarak, “Anadolunun her köşesi gibi bölgemizde kültür ve sanat hazinesidir. Bu hazineyi korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak hepimizin asli vazifeleri arasında yer almaktadır biz de bu şuurla Anamur belediyesi olarak kültür ve Sosyal işler müdürlüğümüz bünyesinde oluşturduğumuz sanat atölyesi kapsamında bir taraftan bu tür faaliyetlere destek olup sanatçılarımızın el emeği göz nuru eserlerini tanıtımını sağlarken bir taraftan resim müzik foklör Çini süsleme ve ahşap boyama kurslarımızda faaliyet alanlarımızı her geçen gün genişletmekteyiz.” Diyerek, serginin oluşmasına ve açılmasına emeği geçen herkese ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

 

Anamur Kaymakamı Aydın Memük de, Anamur’umuzda da yöresel, tarihsel, kültürel geçmişten gelen bu dokumacılık ve ahşap işçiliği sanatını devam ettirmek, bu Kültürel ve Sanatsal değerlerimize sahip çıkmak hepimizin görevi. Diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesi kesen ilçe protokolü sergideki el sanatlarını hayranlıkla inceleyerek bilgiler aldı. Sergi 5 gün boyunce açık kalacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

AdminAdmin