GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-06-2021 17:06   Güncelleme : 28-06-2021 17:06

Anamur'a OSB Adım Adım Yaklaşıyor..

Anamur'a OSB Adım Adım Yaklaşıyor..

 

Anamur ilçesinde yapılması planlanan Organize Sanayi ile ilgili daha önce de toplantılar yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. OSB  Bölge Müdürlüğü yetkilileri tarafından OSB konusundaki gelişmelerin ve bundan sonraki sürecin masaya yatırıldığı, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası salonunda gerçekleşen toplantıya, Anamur Kaymakamı Aydın Memük, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Anamur İlçe Tarım Müdürlüğü, Anamur Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Torunoğlu, Meclis Başkanı Mehmet Yılmaz ile ilgili kurum amirleri katıldı.

 

OSB yapımı ile ilgili yer seçimi yapıldığı belirtilen toplantıda OSB Bölge Müdürlüğü tarafından şu ana kadar gelinen süreç ve bundan sonra izlenecek yol haritası konusunda birifig verildi.

 

 Anamur Bahşiş mahallesinde bulunan büyük kısmı kamu arazisi 29 dönümlük kısmı da şahıs arazisi olan yer uygun görüldüğü. 29 dönümlük şahıs arazisi olan bölüm için tarım arazisi dışında kullanım izni alındığı ifade edilen toplantıda şu an gelinen noktada bölgede etüt yapılması komisyon kurulması meclis kararları şeklinde devam edeceği bildirilirken, Organize Sanayinin süreç ve şartlar hızlı bir şekilde yürütülebilirse bir yıl içerisinde tamamlanacağı ifade edildi.OSB 'de yer alması planlanan Bozyazı Belediyesi ise OBS Kanunu gereği kabul edilemeyeceği belirtildi. OSB şartlarına göre bi Büyükşehir Belediyesi ve Bir de İlçe Belediyesinin OSB'de yer alabileceği bu nedenle Anamur Belediyesi yer alacak ancak Bozyazı Belediyesi yer alamayacağı belirtildi.

 

Anamur Kaymakamı Aydın Memük, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Ticaret Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu OSB konusunda görev dağılımı ile kendilerine düşen her türlü göreve hazır olduklarını ifade ettiler.