GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-06-2021 10:48   Güncelleme : 30-06-2021 10:48

KKTC’den üst düzey bir heyet 12 Temmuz’da Anamur’a geliyor..

KKTC’den üst düzey bir heyet 12 Temmuz’da Anamur’a geliyor..

 

KKTC’den üst düzey bir heyet 12 Temmuz’da Anamur’u ziyaret edecek. Anamur Ticaret ve Sanayi Odasında Anamur Kaymakamı Aydın Memük, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Feridun Torunoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Engin Genç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Savaş Cingöz ve İlçe Sağlık Müdürü Cem Adil’in katılımı ile bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 

Toplantıda şu ayrıntılar yer aldı; Anamur’a Tarım üretim yerleri, Seralar, bahçeler, paketleme ve sarartma tesisleri ile Alaköprü barajı ve Ören tarihi antik kentini gezecek olan KKTC heyeti, Anamur İlçe Kaymakamı Aydın Memük’ü Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ı da makamında ziyaret edecekler. Anamur Ticaret ve Sanayi Odasında iş adamları ile geniş katılımlı toplantı gerçekleştirecekler.

 

Anamur’u ziyaret edecek heyette başlıca, KKTC Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Danışmanı Ali Akın Önder, Ekonomi ve Enerji Bakanı Danışmanı Tayfun Aydınlı, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Özel Kalem Müdürü Kemal Şöföroğlu, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Tarım Dairesi Müdürü Reşat Değirmenci, Başbakanlık Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA) Küçük ve Ortaboy İşletmeleri Geliştirme Merkezi (KOBİGEM) Ebru Kaptan Sertoğlu, Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi Tarımsal Şube Memuru Fadıl Kabadayılar, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Deniz ve Eşi, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Aziz Limasollu, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve MÜSİAD KKTC Başkanı Ramazan Gündoğdu ve Eşi ve beraberindekiler yer alırken KKTC’nden ve Ülkemizin tanınmış iş adamları da Anamur’a gelerek KKTC heyetine eşlik edecekler.

 

12 Temmuz 2021 Pazartesi günü saat: 10.00’da Feribotla Anamur iskelesine yanaşması planlanan heyete İskelede karşılama töreni düzenlenecek. Anamur Belediyesi Halk Oyunları ekibi yöresel halk oyunları gösterisi düzenleyecek.

 

AdminAdmin