GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-07-2021 16:57   Güncelleme : 08-07-2021 16:57

Mesleki Eğitim Merkezi Bu Yıl İlk Lise mezunlarını verdi.

Mesleki Eğitim Merkezi Bu Yıl İlk Lise mezunlarını verdi.

 

Anamur’da Eğitim veren Merkezi Eğitim Merkezi bu yıl liseyi bitirerek okuldan mezun olan öğrencilerine mezuniyet töreni düzenledi. İlk defa Lise eğitimini tamamlayan öğrenci mezun eden okulda 58 öğrenciye Ustalık Belgesi, 29 öğrenciye de Lise diploması verildi.

 

Anamur Kaymakamı Aydın Memük, Anamur Belediye Başkan Vekili Türkan Kasapoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürü Salih Tokal Büyük Birlik Partisi Anamur İlçe Başkanı Hüseyin Demir’in de katıldığı mezuniyet töreninde konuşma yapan Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ümit Pekmez, “bu yıl okulumuzdan ilk olarak lise  eğitimini tamamlayan öğrencilerimizi mezun etmenin gururunu ve heyecanını yaşıyoruz.” dedi.

 

Mesleki Eğitim Merkezi Bağışlayan Yücelen Ailesine Teşekkür etti.

 

Ali Yücelen tarafından anahtar teslimi olarak bağışlanan, Merhum babası İç İşleri Eski Bakanı Rüştü Kazım Yücelen’in adını taşıyacak olan okulun yapımını üstlenen Ali Yücelen’e ve Yücelen Ailesine teşekkür eden Pekmez, yapımı tamamlandığında Mesleki Eğitim Merkezi olarak Anamur, Bozyazı, Aydıncık’a bölge okulu olarak hizmet vereceğini söyledi.

 

Anamur Kaymakamı Aydın Memük, Mesleki Eğitimin önemine değinerek, ülkemizde son yıllarda giderek daha da önem kazanan mesleki ara eleman gereksinimini işaret eden Memük, ara eleman bulma sıkıntısını Mesleki Eğitim Merkezleri sayesinde aşacaklarını kaydetti.

 

Mesleki Eğitim Merkezinden mezun olan 29 öğrenci mezuniyet töreninde kep fırlattı.

 

 

 

 

 

AdminAdmin