GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-07-2021 18:11   Güncelleme : 09-07-2021 18:11

Anamur'da Dernek Yöneticilerine Bilgilendirme Toplantısı..

Anamur'da Dernek Yöneticilerine Bilgilendirme Toplantısı..

 

Mersin Valiliği İl Dernekler Masası Anamur ve Bozyazı ilçelerinde faaliyet göstermekte olan Derneklerin yöneticileri ilşe bir araya gelerek, bilgilendirme toplantısı düzenledi.

 

Mersin Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Aysun Cennet Kıldan tarafından Anamur ve Bozyazı Kaymakamlığında düzenlenen bilgilendirme toplantısına il Dernekler masası personeli ve İlçe Dernekler Masası’ndan Halil Türker, Şenay Bıldırcın ile Anamur’da faaliyet gösteren derneklerin yöneticileri katıldı.

 

Mersin Valiliği Dernekler Masası Müdürü Aysun Cennet Kıldan Bakanlık talimatı ile bilgilendirmede bulundu. Bakanlık tarafından açıklandığı üzere Terör örgütleri ve Kara para aklamak isteyenlerin dernekleri kullanarak faaliyetlerini daha kolay ve gizli bir şekilde sanki yasal bir faaliyetmiş gibi yürüttüklerini vurgulayarak, Dernekleri Terör Örgütü ve Kara Para aklama gibi faaliyetlerde kullanan veya kullanmaya teşebbüs eden yerli ve yabancı kişi yada kişilere karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

 

Kından, “Derneklere gelerek büyük meblağlarda bağışta bulunmak, ortak faaliyetler yapmak, derneği yönetmek vb. konularda müracaat eden kişi yada kişilere karşı dikkatli olmalı, bu gibi taleplerle gelen kişileri iyice araştırmalısınız.  Aksi halde bu gelen kişilerin yaptıkları yasa dışı faaliyetlere ortak olmuş olursunuz.” Dedi.

 

Dernek yöneticilerinin karşılaştığı sorunlarını da dinleyen ve çözüm taleplerini alan  Kından, bundan sonra iletişimlerinin daha sıklıkla devam edeceğini belirterek toplantıya katılan dernek yöneticilerine teşekkür etti.

 

 

AdminAdmin