GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-07-2021 18:28   Güncelleme : 09-07-2021 18:28

Anamur Belediyesi Akpınar Yaylası Halk Pazarı Açıldı..

Anamur Belediyesi Akpınar Yaylası Halk Pazarı Açıldı..

 

Anamur Belediyesi tarafından Akpınar ve Abanoz yaylaları için başlatılan pazaryeri yapımı çalışmalarının ilki olan Akpınar Yaylası Kapalı Halk Pazarı tamamlanarak kent protokolününde katılımı ile hizmete açıldı.

 

Anamur kaymakamı, Garnizon Komutanı, Cumhuriyet Başsavcısı, ilçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, Orman İşletmesi Müdürü, mahalle muhtarları, Ak Parti Anamur İlçe Başkanı , MHP Anamur İlçe Başkanı Ülkü Ocakları Başkanı ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile açılış töreni gerçekleştirildi.

 

Akpınar Yaylasında ikamet eden vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleştirilen törende konuşan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç Akpınar Yaylasının ardından Abanoz ve Kaş Yaylalarına da kapalı pazaryeri yapılacağının müjdesini verdi.

 

Seçildiği günden bu yana tasarruf ve hibelerle üreten belediyecilik modelini hayata geçirdiklerini belirten Başkan Kılınç: "Göreve geldiğimiz günden bu yana yaptığımız tasarruflar ve Ankara'da kurumlarımızla kurduğumuz iyi ilişkiler sayesinde aldığımız hibelerle çok şükür bugün belediyemizi vatandaşlarımıza hizmet edebilir hale getirdik.

Bugün açılışını yaptığımız Akpınar Yaylası Kapalı Halk Pazarı'nı tamamen kendi personellerimiz ile inşa ettik. Dolayısı ile piyasada 500.000 liraya yapılacak olan işi biz 150.000 TL'ye kendi imkanlarımızla tamamlayarak 350.000 TL tasarruf ettik. Tasarruflardan arttırdığımız bu parayı da yine vatandaşlarımıza başka hizmetler olarak sunacağız." dedi.

 

Abanoz Yaylasında kapalı pazaryeri inşaatı çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Kılınç:" Sadece Akpınar'da değil, aynı zamanda Abanoz Yaylamızda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kaş Yaylası içinde kısa süre içerisinde çalışmalara başlayacağız." dedi.