GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-07-2021 09:22   Güncelleme : 16-07-2021 09:22

Anamur'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Günü Programı

Anamur'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Günü Programı

150%"> “Türkiye Geçilmez” sloganıyla tüm ülkede olduğu üzere 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri düzenlendi.

 

15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında Anamur Kaymakamlığınca Mersin Vali Yardımcısı Abdülhamit Erguvan, Garnizon Komutanı Albay Taner Tükel, Anamur Cumhuriyet Başsavcı V. Alper Ersan, Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çetin, Emniyet Müdürü Ömer Engin Genç, Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu, İlçe Müftü Vekili Murat Demirhan  ve şehidin ailesi katılımıyla  Şehir mezarlığında  bulunan Şehit Atanur Bal’ın mezarını  ziyaret ederek Kur’an tilaveti ve dualar edildi.

Yine etkinlik çerçevesinde saat 20.00’da Yeni Cumhuriyet Meydanında 15 Temmuz milli birlik ve Demokrasi günü programı gerçekleşti.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlanan program, Mersin Vali Yardımcısı Abdülhamit Erguvan’ın günün anlam ve önemi anlatan konuşması ve şiirlerin okunmasıyla devam etti.

 

Şehitlerimiz için Kur’an ve Mevlit tilaveti yapıldı ve dualar edildi.

 

Program, Cumhuriyet meydanında belirlenen gruplar tarafından değişimli olarak 16 Temmuz  2021 Cuma sabaha kadar tutulan demokrasi nöbeti ile son buldu.

 

 

 

 

 

 

  

AdminAdmin