GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-07-2021 12:57   Güncelleme : 31-07-2021 12:57

Mersin Büyükşehir Belediyesi Abdulkadir Bulut’u Unutmadı..

Mersin Büyükşehir Belediyesi Abdulkadir Bulut’u Unutmadı..

 

Bulut’u anma etkinliği 8 Ağustos’ta iskele anfi tiyatro’da yapılacak

 

Anamur’un yetiştirdiği toplumsal olaylara duyarlılığı ve şiirlerinde verdiği mesajlarla belleklerdeki yerini koruyan şairlerden olan Abdulkadir Bulut’un 36. yıl anma etkinliği Mersin Büyükşehir Belediyesi organizasyonunda ve 8 ağustos tarihinde iskele anfitiyatroda gerçekleştirilecek.

Etkinliğin gündüz bölümü 10 -13 saatleri arasında anfitiyatro yanında açık havada yapılacak, Yörük çadırlarının kurulacağı, folklor yapılacağı etkinlikte Abdulkadir Bulut
Mersin Büyükşehir Belediyesinin katkıları ve desteği çerçevesinde yapılacak olan Abdülkadir Bulut’u anma etkinliğinin gece bölümü ise anfitiyatro da gerçekleştirilecek.

Yaşamından görsel kesitlerin yer alacağı anma etkinlikte, Bulut’un kaleme aldığı şiirler okunacak.
Yerel Sanatçı Tayfun Taşkın ve Latin Band grubunun vereceği konserlerin ardından,  Anamur’lu sanatçı Erdal Güney’de sahne alarak unutulmayan şarkıları ile geceye renk katacak

 

ABDULKADİR BULUT KİMDİR

 1943 yılında Anamur'da doğan Abdulkadir Bulut, ilk ve ortaokulu Anamur'da bitirdikten sonra Akşehir İlköğretmen Okulu'na girdi ve bu okuldan 1961 yılında mezun oldu.
Anamur ve Kırıkhan'da öğretmenlik yaptı. 1966'da Anamur'da öğretmenlik görevini sürdürürken 'sol' propagandası yaptığı gerekçesiyle Bakanlık emrine alındı ve mahkemeye verildi.
1967'de aklandı, ama Bakanlık, görevine tekrar döndürmedi. Danıştay'da açtığı davayı kazanarak 777 gün sonra görevine döndü. 1971'de yeniden tutuklandı. Öğretmenlik görevini İstanbul'da sürdürdü. 8 Ağustos 1995 günü Silifke'den Anamur'a giderken dolmuş-minibüsün kapısının açılmasıyla minibüsten düşe rek hayatını kaybetti..

 

ersin Valimiz Sayın Ali İhsan Su ve Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerimizle birlikte Aydıncık ilçemizde meydana gelen yangın alanını yerinde inceleyerek yangınla mücadele eden ekiplerimize kolaylıklar diledik.

Ülkemizin birçok yerinde meydana gelen yangınla mücadele eden tüm kurumlarımıza güç ve kuvvet diliyorum.

Yangınların biran önce kontrol altına alınarak daha fazla zarara yol açmamasını temenni ediyorum.