GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-08-2021 11:25   Güncelleme : 23-09-2021 11:06

Mersin'de Çalınan Hayvanları Adana'da Bulundu..

Mersin'de Çalınan Hayvanları Adana'da Bulundu..

 

Hayvan hırsızları Mersin ili Jandarma Komutanlığı ekiplerinden kaçamadı,

 

Mersinde çalınan hayvanlar Adana’da bulunarak sahibine teslim edildi.

 

Tarsus İlçesi Arıklı Mahallesinde ikamet eden bir vatandaşa ait ahırdan 16 adet küçükbaş hayvanın çalınması üzerine; vatandaşın bin bir emekle beslediği hayvanları bulmak, hırsızları yakalamak amacıyla olayın hemen ardından özel bir çalışma ekibi kuran Mersin İl Jandarma Komutanlığı olayın aydınlatılması amacıyla araştırmalarına süratle başladı.

 

Jandarma yaptığı araştırmalar sonucunda hayvan hırsızı 2 şahsı tespit edildi ve Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde iki ayrı adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirerek 2 şüpheli şahıs yakalayarak gözaltına alındı.

 

Ayrıca ekipler çalınan hayvanların satılmak üzere Adana ilinde başka bir şahsa teslim edildiğini belirtmeleri üzerine, hayvanları satılmadan sahibine teslim etmek üzere Adana ilinde bularak el konuldu.

 

Mersin İl Jandarma Komutanlığınca; 16 adet küçükbaş hayvanın sahibine teslim edildiği, gözaltına alınan 2 şahsın işlemlerinin tamamlandıktan sonra ise adli makamlara sevk edileceği belirtilerek, vatandaşın emeğine göz diken suçlularla mücadelenin 7/24 aralıksız sürdürüleceği belirtildi.

AdminAdmin