GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-08-2021 18:13   Güncelleme : 15-09-2021 12:48

Başkan Kılınç’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı..

Başkan Kılınç’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı..

 

Anamur Belediye Başkanı  Hidayet Kılıç30 Ağustos Zafer Bayramı münasebeti ile mesaj yayınladı.

 

Anamur Belediye  Başkanı Hidayet  Kılınç   mesajında şu ifadelere  yer verdi:” Milletimizin tarihinde bir dönüm noktası olan 30 Ağustos Zaferi Bayramının milletimize kutlu olmasını diliyorum.

 

Türk milletinin 1. Dünya Savaşının sona ermesiyle birlikte varlığını sürdürme mücadelesi içerisinde adım adım kazanılan büyük başarı ve zaferlerin en son ve birleştirici halkası olan 30 Ağustos Zaferi’nin bizler için pek çok önemli yönü bulunmaktadır. Büyük zaferin en önemli yanı hiç şüphesiz ki, bu milletin azim ve iradesinin şartlar ne olursa olsun varlığı ve birliği söz konusu olduğunda adeta çelikleştiğini göstermesidir.

 

Büyük zaferle , bir taraftan Anadolu Türk birliği yeniden tesis edilmiş; diğer yandan Türk cihan hakimiyetinin ve İslam medeniyetinin evrensel boyutlarda yayılmasının kapılarını açmıştır.

 

Bu nedenlerledir ki, Türk milleti geçmişinde böylesine zaferleri olan bir millettir. Asla baş eğmemiş, pes etmemiş, teslim olmamıştır.

 

Yine çok iyi bilinmelidir ki, bu millet dünya durdukça varolacak ve varolduğu sürece de asla varlığından, birliğinden ve dirliğinden taviz vermeyecektir.

 

Kutlu zaferin  99.yıldönümünde, bir kez daha yüce milletimizi ve onun bağrından çıkmış kahraman ordumuzu kutluyor; eşsiz bir inanç ve mücadele ile Anadolu'nun Türk yurdu olduğunu bütün dünyaya ilan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve milli mücadele kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum. Ne mutlu Türk'üm diyene”