GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-09-2021 18:28   Güncelleme : 15-09-2021 12:42

Anamur Kaymakamı Bozdemir Basınla Bir Araya Geldi..

Anamur Kaymakamı Bozdemir Basınla Bir Araya Geldi..

 

Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir Basın mensuplarıyla bir araya gelerek, Anamur hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

 

Anamur Kaymakamı olarak ataması yapılan ve bu gün itibariyle göreve başlayan Kaymakam Bilal Bozdemir, Kurumlar ve Basınla bir araya gelerek Anamur’un sorunları, ihtiyaçları hakkında toplantılar gerçekleştirdi. Bozdemir böylece yeni görevine hızlı bir başlangıç yapmış oldu.

 

İlk günü olmasına rağmen Anamur hakkında bir çok bilgi ve verilere hakim olan Kaymakam Bozdemir, Tüm Dünyayı etkisi altına alan ve Anamur’da son günlerde artarak devam eden koronavirüs verilerini de açıklayarak vatandaşı tedbirli olmaları konusunda uyardı.

 

Genel tablonun gösterdiği üzere aşı olan vatandaşlar, aşı olmayanlara göre virüsle daha sağlıklı mücadele ediyor diyen Bozdemir, “Sonuçlar gösteriyor ki; Aşı olan vatandaşlarımızın Koronavirüse   yakalanma oranı çok düşük, hasta olsa dahi aşı olmayana göre daha hafif atlatıyor, yoğun bakıma yatma, entübi ve ölüm oranı çok düşük. Sonuç olarak aşı koruyucu ve yaptırmamız gerekiyor.” Dedi.

 

Pazartesi günü okulların açılması ile birlikte özellikle ilk iki haftanın çok önemli olduğunu söyleyen Bozdemir, “kurumlarla birlikte gereken tüm önlemleri alacağız. Mesafe, Maske ve temizlik kurallarını elden bırakmayacağız. Bu konuda hasas olduğumuzun bilinmesini istiyorum.” İfadelerini kullandı.

 

Denetimler Sıklaşıyor..!

 

Korona viriüs tedbirlerini konusunda denetimleri sıklaştıracakları söyleyen Bozdemir şunları Kaydetti; “ Tedbirler konusunda güvenlik güçlerimizle birlikte denetimleri sıklaştıracağız. Anamur’un nüfusuna göre sayı çok fazla. Tabi buna yaz dönemi olması ve Anamur’un turizm kenti olması tabloyu otomatik olarak yükseltiyor ama biz tedbirleri elden bırakmadan aşımızı olarak, Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarına uyarak bu sorunu ortadan kaldıracağız”  

 

Anamur’da Güncel Koronavirüs Tablosu Şöyle;

Takipteki Pozitif sayısı                    484

Günlük Pozitif sayısı                        30

Toplan Takipteki Temaslı Sayısı     549

Hastanede Yatan sayısı                   18

Genel Toplam                               1033

 

AdminAdmin