EĞİTİM
Giriş Tarihi : 08-09-2021 15:28   Güncelleme : 15-09-2021 12:19

Milli Eğitim Müdürü Mercan Eğitimin Sorunsuz Başladığını Kaydetti..

Milli Eğitim Müdürü Mercan Eğitimin Sorunsuz Başladığını Kaydetti..

Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan Her Türlü Önlemi Aldıklarını Eğitimin Sorunsuz başladığı söyledi

 

Anamur Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan 12000 öğrenci 900 öğretmen kadromuzla her türlü önlemimizi alarak sorunsuz eğitim vermekteyiz dedi.

 

Anamur Milli Eğitim Müdürü Mercan uzun aradan sonra Eğim Öğretime başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Diyerek, “Bir neslin eğitimsiz kalması demek geleceğimizin tehlikeye girmesi demektir. Her bireyin eğitim görme hakkı vardır. Bizde bu desturla Bakanlığımızın talimatı doğrultusunda koronavirüse karşı tüm önlemlerimizi alarak öğrenci ve öğretmenlerimizle birlikte tam kadro eğitim öğretime başladık. 

 

Sırası ile bütün okulları bizzat gezerek kontrollerimizi sürdürüyoruz. Şu ana sorunsuz gidiyor. Bu sürecin sorunsuz atlatmak için servis şoförlerimize, velilerimize, öğrencilerimize ve öğretmenlerime kadar her kese görevler düşüyor. Bu aynı bir zincir gibidir. Bir kişinin dikkatsizliği halkanın kopması demektir. Onun için herkes üzerine düşen özeni göstermesi gerekiyor.” İfadelerini kullandı.

 

Okul çevresinde kargaşa ve yoğunluğun azalması gerektiğini belirten Mercan, okul çevresinde trafik yoğunluğunu ve kalabalık oluşturulmaması konusunda velilerin daha dikkatli olmasını istedi.

 

Milli Eğitim müdürü Mercan yeni eğitim ve öğretim yılında tüm öğrencilere başarılar dilerken, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.