SİYASET
Giriş Tarihi : 08-09-2021 19:12   Güncelleme : 15-09-2021 12:18

Başkan Seçer Anamur'a Yapılacak Hizmetleri Anlattı..

Başkan Seçer Anamur'a Yapılacak Hizmetleri Anlattı..

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer dün Bozyazı ilçesini bu gün de Anamur ilçesini ziyaret ederek bazı temaslarda bulundu. Mahalle toplantıları, yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Seçer öğleden sonra ise İlçe Binasında vatandaşlarla bir toplantı yaptı.

 

Toplantıda CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz Anamur’a yaptığı hizmetler ve taleplerine her zaman olumlu cevaplar veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkür etti.

 

Genel seçimlerinin yaklaştığını ve yarın seçim olacakmış gibi her partilinin hazır olması gerektiğini söyleyen Seçer, bizim partimizin en büyük hastalığı ben varsam her şey var ben yoksam yok zihniyeti olduğunu ve bunun çok yanlış bir anlayış olduğunu. Her partilinin bir makamda olsun olmasın partinin geleceği için çalışması gerektiğini. kaydetti.

 

Konuşmasında Anamur Belediyesinin polemik yaptığını belirten Başkan Seçer, “Bir çöp meselesidir gidiyor, biz Büyükşehir Belediye Başkanı olmadan önce doğada vahşi depolama alanı vardı çöpler oraya dökülüyordu. Biz geldik dediki çöpleri bu şekilde doğayı kirletmesin ve taşımalı sistemle masrafı ne olursa olsun biz çekelim dedik çöpleri şu anda taşımalı sistemle Anamur’dan alıyoruz ve tırlarla Silifkeye taşıyoruz. Ama  Anamur belediyesi sık sık bu çöp konusunu gündeme taşıyarak bizi yıpratma politikası uygulamaya çalışıyor. Biz eğer çöp konusuna el atmasaydık hala doğaya vahşi depolama alanına çöp döküyor olacaklardı. Şimdi Anamur Belediyesi  oranın ıslahı ile ilgili yaptığı polemikler yapıyor  bu polemikler hiç mi hiç etik değil. Bir belediyenin yapacağı polemikler değil. Bu mesele üzerinden Büyükşehir Belediyesine yıpratma politikası uygulanıyor. “dedi.

 

Anamur’un içme suyu projesine de değinen Başkan Seçer, “Otluca mevkiinden Anamur’a getirilecek içme suyu projesi var. Bu canla başla getirmeye çalıştığımız bir proje..! çünkü Anamur için çok önemli. Daha önce de bu konuda Anamur, Bozyazı,  Aydıncık belediye başkanlarıyla beraber İller Bankası’nı ziyaret ettik.  Çünkü onların himmetine ihtiyacımız var, onlar Cumhur İttifakı belediyeleri..! Cumhuriyet Halk Partisi İktidar olsa bu işler hemen gerçekleşir. Ama Cumhur İttifakı iktidarından hizmet almamız için o belediyelerin himmetine ihtiyacımız var.  Biz Cumhuriyet Halk Partisi belediyesi olarak böyle bir hizmet isteğiyle gittiğimizde kapılar duvar oluyor.” İfadelerini kullandı.

 

Anamur’da devam eden hizmetlere de değinen Seçer, “Hadi gel Köyümüze destek verelim projesi ile üreticilerimize hayvan ve yem desteği vereceğimiz etkinliğimiz var hep beraber oraya gidelim.” Dedi.