GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-09-2021 16:33   Güncelleme : 15-09-2021 12:15

Başkan Seçer'den Anamur Çıkartması..

Başkan Seçer'den Anamur Çıkartması..

 

Anamur’da vatandaşlar ve muhtarlarla bir araya gelen ve taleplerini dinleyen Başkan Seçer, düzenlenen programda da koyun, keçi ve avokado fidanı dağıttı. Seçer, Büyükşehir Belediyesi’nin halkın her kesimine dokunduğunu vurgulayarak, “Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal politikalar konusundaki uygulamaları Türkiye’de parmakla gösteriliyor” dedi. Her fırsatta Anamur’u ziyaret ettiklerini söyleyen Seçer, “‘Gözden ırak olan gönülden de ırak olur’ sözünü boşa çıkarmak istiyoruz. Gözümüz de gönlümüz de burada” diye konuştu.

 

Gelecek yıl 500 bin adet çilek fidesi dağıtacaklarını, tarım başta olmak üzere her alanda projelerine devam edeceklerini ifade eden Seçer, “Yolumuz uzun, işimiz çok, görevimiz çok, sorumluluğumuz çok, ülkenin bizden beklentisi çok. Mersin Büyükşehir Belediyesi iyi işler yapıyor. Daha da iyi işler yapmaya aday” diye konuştu.

 

Seçer, Anamur’da esnaf ziyaret etti

Çeltikçi Mahallesi’ne geçen Seçer, orada da vatandaşlarla sohbet edip taleplerini dinledi. Seçer Anamur’un cadde ve sokaklarında esnaf ziyaret edip, ‘Hayırlı işler’ diledi. CHP Anamur İlçe Başkanlığı’nda da partililer ile bir araya gelen Başkan Seçer, ziyaretlerinin ardından ise ‘Hadi Gel Köyümüze Destek Verelim Projesi’ kapsamında koyun, keçi ve avokado dağıtım töreninin yapıldığı Anamur Koordinasyon Müdürlüğü’ne geçti. Seçer, Anamur ziyaretlerinin ardından ise yol dönüşünde Bozyazı ilçesi Tekmen Mahallesi’nde çıkan yangın dolayısıyla yolda durup, vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Seçer, yaklaşık 20 kilometre uzunluğundaki grup yolunu inceledi

Başkan Seçer, Güneybahşiş-Çaltıbükü grup yolu çalışması incelemesinde yaptığı açıklamada, “Bu güzergah Güneybahşiş-Çaltıbükü grup yolu. Sugözü bölgesi. Daha önce 6 kilometrelik kısmı Güney’den Kuzey’e doğru birinci katı dökülmüştü, yapılmıştı, sathi kaplama. Şimdi kalan kısmını yapıyoruz. Toplamda da 20 kilometreye yakın bir grup yolu. Burada 10 köye yakın yerleşim yerimiz var, mahallemiz var ve yoğun kullanılan, aktif kullanılan bir yol. Kalan bölümü de yani o 6 kilometre sonrası yolun da şu anda çalışmaları başladı. İkinci katı da dökülecek. Kısa bir süre sonra vatandaşlarımız son derece konforlu bir yola kavuşmuş olacaklar” ifadelerine yer verdi.

Çaltıbükü Mahalle Muhtarı Nazım Saydam ise  “Yaklaşık olarak 50 yıldır bu köyümüz hiçbir şekilde böyle bir hizmet görmedi, böyle bir genişleme olmadı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun” dedi.

 

Seçer, muhtarlarla bir araya geldi

Seçer, Çaltıbükü Mahallesi Dibek Mevkii’nde muhtarlar ve vatandaşlar ile bir araya geldiği sırada yaptığı konuşmasında, vatandaşların ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Allah hepinizden razı olsun. Şunun için razı olsun; muhtarımın dediği gibi yarım asırdır bir hizmeti alamayan bölgeye sorun aktarıldığı zaman sorunun ciddiyetinin farkına varıp bunu derhal gidermeliyiz diyen bir Belediye Başkanı’nın bu gayretinin sizler tarafından görülmesi benim için çok önemli, çok değerli. Benim çalışma gücüm bu, çalışma enerjim bu. İnsanların bizim yaptıklarımızı takdir etmesi, saygı, hürmet, sevgi göstermesi. Her şeyden önemlisi Allah razı olsun demesi bizim için çok önemli” dedi. Buluşmada kırsal mahallelerin muhtarları ve vatandaşlarla bir araya geldiklerini sözlerine ekleyen Seçer, taleplerin başında yol ve suyun geldiğini belirterek, Büyükşehir Belediyesi olarak en fazla bütçe ayırdıkları birimin yol yapım birimi olduğunu kaydetti.

 

“Büyükşehir’in sosyal politikalar konusundaki uygulamaları Türkiye’de parmakla gösteriliyor”

Seçer, CHP Anamur İlçe Başkanlığı’nda yaptığı konuşmasında, yönetim olarak merkeze uzak yerlere ayrı bir önem gösterdiklerini belirterek, “Anamur da bunların en başında geliyor. Buranın yönetimi ile ilgili, buradaki hizmetlerle ilgili, buradaki uygulamalarla ilgili çok daha dikkatli davranmaya gayret ediyoruz. Anamur’da bugün de gördüğüm manzara, belediye olarak halkın her kesimine dokunulduğu yönünde. Kötü diyebileceğim hiçbir hizmet alanımız yok. İyi yolda olduğumuz çok aşikar, çok net. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal politikalar konusundaki uygulamaları Türkiye’de parmakla gösteriliyor. Ortaya koyduğumuz sosyal politikalarla ilgili projeler Türkiye’de ilk ve tek” ifadelerini kullandı.

 

“‘Gözden ırak olan gönülden de ırak olur’ sözünü boşa çıkarmak istiyoruz”

Başkan Seçer, ‘Hadi Gel köyümüze Destek Verelim Projesi’ kapsamında gerçekleştirdikleri dağıtım töreninde, Anamur’un Akdeniz’in en güzel ilçelerinden biri olduğunu, yeşille mavinin buluştuğu bereket, tarım ve turizm kenti olduğunu ifade ederek, her fırsatta Anamur’u ziyaret ettiklerini söyledi. Seçer, “‘Gözden ırak olan gönülden de ırak olur’ sözünü boşa çıkarmak istiyoruz. Gözümüz de gönlümüz de burada” dedi.

 

“Yolumuz uzun, işimiz çok, sorumluluğumuz çok”

Büyükşehir Belediyesi’nde en üst kademeden en alt kademeye kadar herkesin çalıştığını kaydeden Seçer, “Yolumuz uzun, işimiz çok, görevimiz çok, sorumluluğumuz çok, ülkenin bizden beklentisi çok. Mersin Büyükşehir Belediyesi iyi işler yapıyor. Daha da iyi işler yapmaya aday bir belediye çünkü sistem oturmuş, mali disiplin sağlanmış” dedi. Seçer, geriden gelen borçları ödediklerini fakat kendi döneminde borçlanma alamadığını hatırlatarak, ödedikleri 1 milyara yakın borçla yüzlerce kilometre yol, binlerce insana sosyal yardım, milyonlarca liralık tarım desteği yapabileceklerinin altını çizdi.

 

Haydi Gel Köyümüze Destek Verelim Porojesi Kapsamında Anamur’da üreticilere küçükbaş hayvan ve yem desteği veridi.

 

Şenay: “Hadi Gel Köyümüze Destek Verelim Projesi dört aşamalı bir ayaktan oluşuyor”

Mersin Veteriner Hekimler Odası Başkanı Bektaş Şenay, tarım ve hayvancılığın Türkiye’nin vazgeçilmezleri olduğunu belirterek, ülke ekonomisinin tarımla değerlendiğini söyledi. Şenay, “‘Hadi Gel Köyümüze Destek Verelim’ projesi dört aşamalı bir ayaktan oluşuyor. Büyükşehir Belediye Başkanlığımız bütün dağıtım, muayene ve tedavi ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlü iken Koyun Keçi Birliği de koyunların teminatını sağlamakta. Veteriner Hekimler olarak biz hayvanların sağlıklarıyla ilgileniyoruz ve aşılarını zamanında yapıyoruz, yeniliyoruz. Kayıt ve takip işlerine de Tarım İl Müdürlüğü destek veriyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kocabıyık: “Böylesine güzel projeler üreticinin hem gönlüne hem de cebine dokunuyor”

Mersin ili Damızlık Koyun Keçi Birliği Anamur-Bozyazı Temsilcisi Veteriner Hekim Güven Kocabıyık, yaptıkları saha ziyaretlerinde geçen yıl dağıtılan hayvanları kuzularını ve oğlaklarını gördükçe mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Böylesine güzel, gerçekçi, somut, elle tutulur gözle görülür projeler çiftçinin, köylünün, üreticinin hem gönlüne hem de cebine dokunuyor. Tıpkı diğer fidan ve fide dağıtımı gibi Anamur’da Çamlıpınaralanı köyümüzdeki, Halkalı’daki vatandaşlarımızın evlerindeki musluklarından akıttığınız sular gibi. Ve de bakım hizmetleri gibi, hasta yakınları için kurduğunuz ‘Refakatçi Evi’ gibi, dağıtılan arı malzemeleri gibi, karla kaplı yollarımızı açtığınız gibi. Bir sloganımız vardı ‘Halk ister, Vahap Seçer yapar’ diye ama görüyoruz ki; 2.5 yıl sonunda da Vahap Seçer halkın istemesine bile gerek kalmadan ihtiyaçlarını görüyor ve uyguluyor. Çok teşekkür ederiz” dedi.

 

Doğan: “Geçen sene Mersin’de ihracat şampiyonu avokado çıktı”

Tropikal Meyve Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Başkanı Ergun Doğan, Anamur muzuna alternatif ürün olan avokado yetiştiriciliğine Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği destekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları söyledi:

 

“2, 3 yıldır avokado fidanlarımız buraya dışarıda 100, 150 TL arası fiyatlarda giderken dağıtabildiğimiz kadar, ulaşabildiğimiz kadar her aileye 14 ile 20 arasında bir fidan sözünü aldık ve hiç aksamadan devam ediyor. Fidanlar hem sertifikalı hem aşıları vurulmuş hem de kısa sürede kendini toplayan fidanlar. Burada bize düşen; bu fidanlara bakıp meyvelerini de ihracata gidebilecek şekilde yetiştirmekti. Biz de bunun sözünü vermiştik. Geçen sene Mersin’de ihracat şampiyonu avokado olarak çıktı. Alanya ve Antalya’dan bir gömlek daha ilerdeyiz. Kaledran’da bu ekimleri yapmıştık şimdi burada her yıl aşağı yukarı 5 binin üzerinde fidan Anamur’da ekiliyor. Kayıtlı olan 5 bin, bunun 2 bin 500 tanesini Mersin Büyükşehir Belediyesi sübvanse ederek çiftçilerimize dağıttı. Bize de bu ektiğimiz fidanların meyvelerini şimdi Vahap Bey’e ikram etmek kaldı. Tarımı desteklediği için Allah razı olsun diyoruz.”

 

Yağcı: “Kadınlara arka çıktığı için teşekkür ediyorum Başkanımıza”

‘Hadi Gel Köyümüze Destek Verelim’ projesinden yararlanan yetiştirici Ayşe Yağcı, üreticiye desteklerinden dolayı Başkan Seçer’e teşekkür ederek, “Geçen yıl hayvan alan kadınım. Çok memnunum. Kadınlara arka çıktığı için teşekkür ediyorum Başkanımıza. Hayvanlardan çok memnunum, 13, 14 tane oğlak aldım” dedi.