SİYASET
Giriş Tarihi : 18-09-2021 19:06   Güncelleme : 18-09-2021 19:38

Anamur’da “Çevrecilik Milliyetçiliktir” Etkinliğine Rekor Katılım

Anamur’da  “Çevrecilik Milliyetçiliktir” Etkinliğine Rekor Katılım

MHP Mersin il Başkanlığınca başlatılan Çevrecilik Milliyetçiliktir kampanyası ile Mersin’in 13 ilçesinde eş zamanlı olduğu üzere Anamur’da da çevre temizliği  yapıldı.

MHP Mersin İl Teşkilatı öncülüğünde yapılan çevre temizliği etkinliği Anamur’da MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük ve İlçe Teşkilatı Üyeleri,  Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu, Anamur Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Emin Erdinç ve Yönetimi, Anamur Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Çalışanları, ve çok sayıda partili vatandaş katılımı ile Anamur sahilinde yapıldı.

MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük, “18 Eylül Dünya Temişzlik günü dolayısıyla il Başkanlığımız önderliğinde  başlatılan “Çevrecilik Milliyetçiliktir” etkinliğine mersin genelinde 13 ilçede eş zamlı olarak çevre temizliği etkinliği yapıyoruz. Biz Anamur’da Cerenler bölgesinden başlayarak Taşlık diye tabir edilen mevkiine kadar sahil boyunca çevre temizliği yapıyoruz. “En Temiz Hareket Milliyetçi Hareket” sloganıyla bu gün buradayız. Bütün katılımcılara teşekkür ediyorum ” Dedi.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç,” Partimizin aldığı bu tür kararlardan memnuniyet duymaktayız. Bizim hep sloganımız Temiz bir çevre, temiz bir toplum temiz, temiz bir kent idi. Bunu başarmak için de çalışmalarımız devam ediyor. Partimizde buna ne kadar önem verdiğini göstererek Mersin’imizin tüm ilçelerinde aynı saatte eşzamanlı olarak böyle bir etkinliğe imza attı. Biz de bu etkinliğe katılım sağladık.

Belediye olarak Bayanlarımızın temizliği ne kadar önem verdiğini bilmemizden dolayı temizlik işlerimizin başına bayan belediye başkan yardımcımız Türkan Kasapoğlu’nu getirdik. Anamur’un daha temiz daha nezih daha yaşanılası bir kent olmasını bu şekilde sağlamaya çalışıyoruz. Bizim hedefimiz her zaman gelecek nesillere doğasıyla, deniziyle, çevresiyle temiz bir kent bırakmak. Bunun için çalışmalarımız hızla devam ediyor.”dedi.

Kalabalık bir katılımla başlayan etkinlik, yaklaşık 2,2 km’lik bir sahil baştan aşağı titizlikle temizlendi. Bitiş noktası olan Taşlık mevkiinde ise tüm katılımcılar toplanarak “En Temiz Hareket Milliyetçi Hareket” sloganı atarak etkinliğe son verdi.