EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-09-2021 11:15   Güncelleme : 24-09-2021 11:15

Öğretmenler Yüz Yüze Eğitimin Devam Etmesini İstiyor

Öğretmenler Yüz Yüze Eğitimin Devam Etmesini İstiyor

Türk Eğitim Sen Anamur İlçe Temsilcisi Hayri Kılınç yaptığı basın açıklamasında “Pandemi döneminde başlayan Yüz yüze Eğitimin her türlü önlemlerin alınarak devam etmesi isteniyor, uzaktan Eğitime dönmek isteyen öğretmen sayısı yüzde sıfır” dedi.

Kılınç açıklamasında şu ifadelere yer verdi;  Okullarımız açılalı dört haftayı tamamlıyoruz. Türk Eğitim Sen Anamur İlçe Temsilciliği olarak ziyaret ettiğimiz okullarda mini bir anket çalışması yaptık. Buna göre; Yüz yüze eğitimin devamını isteyen öğretmen: 100/100 Uzaktan eğitime geçilmesini isteyen öğretmen: 0/100 Anketten de anlaşılacağı üzere evde oturup maaş alalım diyen bir tane bile öğretmene rastlamadık.

Öğrencilerimizin de okullarını özlediğini ve yüz yüze eğitimin devamını istediklerine dair gözlemler anlatıldı. Ancak; okullarımızın açık kalmasını sağlamak öğretmenlerimizin değil MEB’in ve velilerimizin görevidir. Aşılanmanın bir an önce istenilen düzeye gelmesi önemli bir katkı olacaktır. Diğer yandan okullarımızdaki kalabalık sınıflar sosyal mesafeyi imkansız hale getirmektedir. Böyle bir zamanda İş Kur vasıtası ile alınan temizlik görevlilerinin alımının gecikmesi de büyük bir eksikliktir. Yüz yüze eğitimin devamı ülkemiz ve çocuklarımız için hayati öneme sahiptir. Bu nedenle önce yetkililer olmak üzere bütün kesimler üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir.